Zaujímavosti

Exkluzívna klasika v Tatrách – je to aj váš tajný sen?

titulna foto.jpg

Spojte liečivé ticho hôr s bohatou históriou, famóznou kuchyňou a jediným exteriérovým bazénom v Tatrách – nie, za týmto vysneným miestom nemusíte cestovať ďaleko.

Na  úpätí Lomnického štítu sa už viac ako 111 rokov hrdo vypína majestátny Grandhotel Praha****. Ranná káva pod krištáľovými lustrami či popoludňajší oddych s kvalitným vínkom pri praskajúcom kozube v nezabudnuteľnom lobby bare s mramorovým schodiskom je tu bežnou súčasťou dňa. Že vám to nestačí? Tak sa pozrite s nami do hotela bližšie.

Nie je wellness ako wellness

Niekdajší kúpeľný hotel ponúka aj v súčasnosti skutočný prepych v oblasti wellness relaxu. Ozajstným zážitkom je relax v exteriérovom bazéne s dokonale napnutou hladinou, ktorý ponúka neopakovateľný výhľad na Popradskú kotlinu i okolité tatranské štíty. Letná horská pláž, vírivky, rozsiahly saunový svet a bazény sa dokonale postarajú aj o tých najnáročnejších dovolenkárov. Svedčí o tom aj 3. miesto v kategórii najlepší historický Spa hotel v Európe na rok 2015. Tajomstvo celého úspechu je v horských bylinkách, lesných plodoch i daroch z tatranskej prírody, ktoré môžete nie len ochutnať, ale pocítiť aj na vlastnej koží počas masáži a procedúr v Grand Mountain Spa.


Nové, novšie ... Classic

Hotel už od svojho vzniku pútal pozornosť. V období bez pokročilej modernej techniky bol postavený len za jeden rok a disponoval ojedinelou elektroinštaláciou, vykurovacím systémom, modernými výťahmi a izbovými telegrafmi. V súčasnosti je známy nie len pre svoju bohatú históriu, slávnych hostí a ocenené wellness centrum, ale aj pre najnovšiu hotelovú celebritu – Izbu Classic. Pôvodným štandardným izbám, ktoré si pamätali dávnu históriu hotela, bol vdýchnutý nový šarm a elegancia. Novučičké izby v klasickom secesnom štýle vkusne dopĺňajú historický priestor hotela, kde práve na vás čakajú v limitovanom počte pripravené na vašu classic dovolenku.


Všade na krok

Výhodnú polohu hotela - len pár krokov od celoročného strediska Tatranská Lomnica oceníte nie len v zime, ale aj v lete.  Vykročte z hotela a vydajte sa na najobľúbenejšie turistické miesto - na Skalnaté Pleso. Do výšky 1 751 m.n.m. vás pohodlne vyvezie lanovka a vy budete mať dostatok času a síl na ďalšie vysokohorské výpravy. Počas dovolenky určite nesmiete obísť ani druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Nechajte sa vyviezť až do oblakov a užite si dokonalé horské výhľady z výšky 2 634 m.n.m. Lákavé? Tak zbaľte sa a ide sa na hory!

Historické pikošky

-Hotel bol postavený roku 1905 v secesnom štýle ako jeden z 3 prestížnych tatranských hotelov, ktoré boli určené len pre vtedajšiu aristokraciu

-Pôvodný názov hotela Palota szálló (Hotel Palace) sa v roku 1919 po vzniku Česko-slovenska zmenil na Grandhotel Praha

-Počas 2. svetovej vojny slúžil hotel ako vojenský lazaret, kde na bojisku znepriatelení ruskí a nemeckí vojaci počas zotavovania v hoteli hrali spolu šach

-Gastronómia hotela bola v tom období známa svojou francúzskou kuchyňou v ktorej sa jedlo servírovalo výlučne na strieborných podnosoch, pričom o jedného zákazníka sa staralo až 5 čašníkov

- Vychýrenou gurmánskou špecialitou hotela bola horiaca valaška s piatimi druhmi mäsa

- Hotel počas svojej histórie navštívilo množstvo štátnikov a významných osobností, medzi nimi aj Karel Čapek, ktorý práve počas pobytu v Grandhoteli Praha**** napísal svoju knihu Listy Oľge, v ktorej opisuje hotel ako „Krásny, luxusný a veľmi drahý“.

PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.