"Hltač" hot-dogov prekonal vlastný rekord

Rekordér v jedení hot-dogov Joey Chestnut.
Zdroj: TASR/AP

Súťaž, ktorej víťaz dostáva ako cenu horčicovožltý opasok a 10-tisíc dolárov, sa koná každý rok 4. júla, keď Američania slávia Deň nezávislosti.

Dlhoročný šampión Joey "Jaws" Chestnut potvrdil v noci na utorok (5. 7.) svoje kvality v tradičnej súťaži v jedení hotdogov, keď za desať minút zjedol 70 párkov v rožku, čím prekonal svoj vlastný rekord z roku 2013.

Tento 32-ročný Kalifornčan mal do roku 2015 neprerušenú sériu ôsmich víťazstiev v súťaži Nathan's Hot Dog Eating Contest v New Yorku. Vlani bol však úspešnejší jeho rival Matt Stonie, ktorý tento rok skončil na druhom mieste s 53 zjedenými hotdogmi. Vlani ich zjedol 62, zatiaľ čo Chesnut dokázal prehltnúť len 60 kusov.

V ženskej kategórii zvíťazila Miki Sudová, ktorá za desať minút zjedla 38 a pol hotdogu.
Súťaž, ktorej víťaz dostáva ako cenu horčicovožltý opasok a 10-tisíc dolárov, sa koná každý rok 4. júla, keď Američania slávia Deň nezávislosti.

Mnohí z divákov sa súboju uchádzačov o titul najväčšieho jedáka párkov v rožku prizerali s klobúkmi v tvare párku či rožka. Jeden z návštevníkov mal transparent s nápisom: "Make America Eat Again," čo je slovná hračka so sloganom kampane republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa: "Make America Great Again."


NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.