A vraj sú hrochy nemotorné. Predvádzajú šou, akú ste ešte nikde nevideli

hrochy.jpg

Obrovské zvieratá sa vedia hrať s loptou, kotúľať sa alebo stavať postupne na seba.

Ak máte radi cirkus, tak sa dobre pozerajte. Do rodiny artistov z ruského Sibíru pribudli nemotorné hrochy. Ak si myslíte, že aj tieto niekoľko ton vážiace zvieratá sa pod šapitó nevedia hýbať, veľmi sa mýlite.

Vitajte v cirkuse v Krasnojarsku. Najlákavejšou šou tam už ani zďaleka nie sú artisti, šašovia či bežné zvieratá, ale tri šikovné hrochy.

Obrovské zvieratá sa vedia hrať s loptou, kotúľať sa alebo stavať postupne na seba. Aj keď hrochy nie sú pohybovo zdatné, cvičiteľom dala ich drezúra námahu.

"Najväčším problémom hrochov je ich jednoduchosť. Rozmýšľajú rovnako ako slony, majú však tvrdú povahu. Nechcú, aby ich niekto ovládal. Doslova to nenávidia. Trénujem ich už odmalička, keď mali jeden rok," povedal Tofik Akhnudov.

Podľa cvičiteľa sú hrochy nebezpečné iba keď žijú v divokej prírode. Tvrdí, že jeho miláčikovia by žiadnemu divákovi nikdy neublížili.

"Hrdo musím potvrdiť, že nikde na svete neuvidíte takúto šou s hrochmi. Triky, ktoré sme ich naučili nedokázal zatiaľ nikto. A to som precestoval celý svet," dodal.

Hrochy sú krotiteľovou srdcovkou celý život. Za svoju kariéru už vycvičil 13 týchto zvierat. Najväčšiu radosť mu však robí tento trojlístok štvornohých obrov, ktorí ho poslúchajú na každé slovo.


RUSKO/ TV Markíza

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti