Ľudia podľahli novej mánii. Prechádzajú sa po uliciach a hľadajú virtuálne postavičky

Aplikácia o Pokémonoch pobláznila svet
Aplikácia o Pokémonoch pobláznila svet Zdroj: TV Markíza

Už po prvým dvoch dňoch chytalo Pokémonov viac ľudí, ako používa populárnu zoznamku Tinder a do konca týždňa by mala hra počtom užívateľov prekonať aj Twitter.

Svet ovládli Pokémoni. Nech to znie akokoľvek čudne, o ničom inom sa v týchto dňoch nehovorí viac ako o takmer 20 rokov starej rozprávke. Kreslené zvieratá s nadprirodzenými schopnosťami sú od minulého týždňa všade, možno aj vo vašej záhrade.

Na populárnej japonskej rozprávke vyrástla celá generácia dnešných dvadsiatnikov, postupom času však Pokémoni zapadli prachom. Ich minulotýždňový návrat však spôsobil neuveriteľný ošiaľ. Môže za to aplikácia spájajúca virtuálny svet s reálnym. Ľudí doslova pobláznila, prechádzajú sa po meste s mobilom v ruke a chytajú Pokémonov.

Princíp hry je jednoduchý, pochytať ich čo najviac, potom ich vytrénovať a bojovať s nimi proti iným hráčom. Na to, aby ste Pokémonov chytili, však musíte za nimi chodiť, tým pádom robíte niečo aj pre svoje telo.

Už po prvým dvoch dňoch chytalo Pokémonov viac ľudí, ako používa populárnu zoznamku Tinder a do konca týždňa by mala hra počtom užívateľov prekonať aj Twitter. S aplikáciou sa však spájajú aj rôzne zvláštnosti, žena z Ameriky pri hľadaní Pokémonov našla mŕtvolu, hľadači vraj spôsobili už aj dopravnú nehodu a často sa zrážajú na ulici.

Túto aplikáciu sme si vyskúšali aj my. No a výsledok nášho dnešného hľadania? Päť kilometrov v nohách a 21 nájdených Pokémonov.

Viac v reportáži Martina PetraBRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Aplikácia

Dôležité udalosti