Zaujímavosti

Tento malý pudel je slovenský unikát. A má ešte ďalších sedem súrodencov

Unikátne pudlie mláďa.
Zdroj: TV Markíza

Jeho mama je trojnásobná šampiónka krásy Slovenska.

Sotva prišli na svet, je ich plný dom aj dvor. Na Slovensku sa vôbec po prvýkrát narodili mláďatá pudla veľkého viacfarebného. Ich majiteľka to s nimi nemá ľahké. Veď dohromady majú 28 nôh.

Hrdá mama Barbet Bay Nord Valley alebo Babeta, porodila osem mláďat. „Je to trojnásobná šampiónka krásy Slovenska aj grandšampiónka, teraz má štyri roky tak sme si povedali, že dosť bolo výstav, treba aj potomstvo priniesť," hovorí majiteľka Dagmar Szotáková.

To však v prípade tohto plemena nie je také jednoduché. „Tým, že ich je veľmi málo v Európe a málo kvalitných jedincov, tak sme museli cestovať až do Berlína za oteckom," dodáva.

A podarilo sa - šesť bratov a dve sestry. Občas sa poškriepia aj so svojimi staršími kamarátmi. A po dobrej naháňačke si oddýchnu v ohrade. Samozrejme nie všetci.

Pudel pochádza z Francúzska. Plemeno pudla veľkého viacfarebného však v krajine galského kohúta uznať nechcú. „Teraz je vlastne taký boj, kto to uzná, lebo Nemci majú veľký záujem o vznik tohto plemena. Uvidíme vlastne, ktorá krajina s určí ako krajina pôvodu tohto plemena," vysvetlila.

O pudlov a to nielen dvojfarebných je vo svete veľký záujem. A kde najďalej má pani Dagmar svojich zverencov? Jeden je na Aljaške a druhý rok obhájil prvenstvo v záprahu.


KOŠICE/Jozef Demeter

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.