Šialenstvo s názvom Pokémon Go je už dostupné aj na Slovensku. Ako hru inštalovať?

Pokemon Go.
Pokemon Go. Zdroj: TASR/AP

Hráči sa však môžu v prvých hodinách stretnúť s problémami pri sťahovaní.

A už je to tu. Mobilná hra Pokémon Go, ktorej prepadli za posledné dni stovky miliónov ľudí na celom svete, je už oficiálne dostupná aj na Slovensku!

Slovenskí nadšenci tejto kreslenej postavičky si hru môžu stiahnuť zadarmo z Obchodu Play alebo z App Store.

Portál Živé, ktorý túto informáciu zverejnil, ale upozorňuje, že hráči sa môžu v prvých hodinách stretnúť s problémami pri sťahovaní. V takom prípade je nutné počkať a skúsiť to znova. V prvých hodinách sa aplikácia dokonca stala terčom hackerského útoku.

Po nainštalovaní a spustení titulu si aplikácia (v prípade verzie pre Android) vypýta potrebné povolenia - prístup k polohe, ukladaciemu priestoru, kontaktom a fotoaparátu.

Priznávame, že nám sa hru nepodarilo na prvýkrát stiahnuť, ale nevzdávame sa. Objavili sa aj informácie o hackerskom útoku, ten však mal trvať iba chviľu.

Čo je Pokémon Go

Hra spája 20-ročnú "klasiku" animovaných filmov o Pokémonoch s "realitou". Umožňuje hráčom, aby sa pohybovali vo svojom skutočnom okolí a pritom pátrali na displejoch smartfónov po virtuálnych postavičkách Pokémonov.

Hodnota akcií japonského výrobcu herných konzol a videohier Nintendo vzrástla vďaka tejto hre o 7,6 miliardy dolárov.

Ako si hru stiahnete?

Po nainštalovaní a spustení titulu si aplikácia (v prípade verzie pre Android) vypýta potrebné povolenia - prístup k polohe, ukladaciemu priestoru, kontaktom a fotoaparátu.

Nasleduje zadanie veku a prihlásenie, ktoré môžete najľahšie vykonať prepojením Google účtu a následným odsúhlasením podmienok používania.

Po krátkom úvode vás hra vyzve na vytvorenie vlastného avatara, mužského či ženského. Následne prichádza na rad chytenie prvého Pokémona. Ten sa spravidla vyskytuje vo vašej bezprostrednej blízkosti, píše Živé.sk

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pokémon go

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.