Pesnička, ktorá rozplače každého rodiča

Mladá Američanka tvorí hudbu z mimoriadne vzácnych tónov.
Zdroj: TV Markíza

Mladá Američanka tvorí hudbu z mimoriadne vzácnych tónov.

Pesnička, ktorá rozplače každého rodiča. Mladá Američanka tvorí hudbu z mimoriadne vzácnych tónov. Nahráva ich na novorodeneckom oddelení. Muzikoterapeutka Bridget používa špeciálny stetoskop, ktorým tlkot srdca bábätka nielen počúva, ale ho aj nahráva. Záznam neskôr spracováva na počítači.

„Rodičia si potom vyberú pesničku, ktorú majú radi. Do nej potom tlkot srdca zakomponujem,"hovorí muzikoterapeutka Bridget Sovová. Ako vidno, výsledok ocenia aj tí najmenší poslucháči.

Rodičia si žiadajú rôzne pesničky. Od klasických uspávaniek až po najnovšie hity od Katy Perry či Taylor Swift." Tlkot srdca bábätka je nádherný zvuk. Pre rodiča možno aj najkrajší na svete," dodáva muzikoterapeutka.

Možno si poviete, čo tí Američania ešte nevymyslia. Pravda je ale taká, že Bridget skladá piesne najmä rodičom chorých detí. Malá Adulun sa narodila predčasne, navyše s Downovým syndrómom. „Som šťastná, keď počujem jej srdce. Dáva mi to pocit, že je silná. Cením si to najmä preto, že sme po jej narodení zažili veľmi ťažké chvíle," hovorí matka Kim Betserová.

Muzikoterapeutka Bridget urobila takýchto špeciálnych pesničiek už asi 70. Do jednej dokonca na želanie vložila tlkot srdca všetkých členov jednej rodiny.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pesnička

Dôležité udalosti