Zábery, ktoré sa nemali dostať von. Takto končia malí kohúti v liahni

Zábery z liahne v Melbourne.
Zdroj: YouTube

V Austrálii zomelú za rok viac ako 12 miliónov kureniec.

Ak sa spýtate Slovákov, aký je ich typický nedeľný obed, väčšina z nich odpovie, že vyprážaný rezeň alebo pečené kura. Kuracinu jeme s obľubou, no donedávna mnohí ani netušili, ako v liahni pristupujú k týmto zvieratám. Internetom a sociálnymi sieťami teraz vo veľkom kolujú šokujúce videá, ktoré drastický prístup odhalili.

Fakt, že v liahni oddeľujú malých kohútov od sliepok, nie je žiadna novinka. Kohúty totiž pre farmy nie sú také užitočné, keďže neznášajú vajcia. Preto len minimum malých kohútov zostane po vyliahnutí nažive.

V Austrálii zomelú za rok viac ako 12 miliónov kureniec. Spoločnosť bojujúca za ochranu zvierat Animal Liberation zverejnila video, ktoré je v krajine prvé svojho druhu. Na záberoch sú zachytené drastické praktiky z farmy v Melbourne, ktorá je jedna z najväčších v krajine.

„Malé kohúty len niekoľko hodín po vyliahnutí premiestnia do priemyselného mixéru s lopatkami, kde ich pomelú. Zvieratá sú už v tej chvíli schopné cítiť bolesť," vyjadrila sa Emma Hurst z Animal Liberation. Malé sliepočky zase putujú do stroja, kde im pichnú injekciu.

Nemecko sa zaviazalo eliminovať tieto praktiky do roku 2017, USA do roku 2020. Austrálski producenti podobné kroky zatiaľ odmietajú.

https://www.youtube.com/watch?v=yumc2UtXBok


MELBOURNE/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.