Najčudnejšie zákony sveta: Zákaz šoférovania bez trička alebo šachu pri sexe

Šach - ilustračná snímka
Šach - ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Dajte si v zahraničí pozor, aby ste neporušili niektorí z týchto zvláštnych zákonov.

Český portál TN.cz prišiel s prehľadom tých najbizarnejších zákonov vo svete. Ak patríte medzi svetobežníkov, tento článok by ste si mali prečítať do konca. Predídete tak nedorozumeniu a prípadným nepríjemnostiam v niektorej z krajín. Vedeli ste napríklad, že britskú poštovú známku s obrázkom panovníka nemôžete nalepiť hlavou dole?

USA

Spojené štáty sú nekonečnou studnicou čudesných zákonov. Čo štát, to iná perla. Tak napríklad v Ohiu nesmiete opíjať ryby. V Utahu zas platí zákaz lovu veľrýb, a to aj napriek tomu, že štát nemá more a takisto je tam zakázané zaspať v továrni na syr. Mississippi zakazuje prejsť námestie dookola viac ako stokrát za sebou a v Pensylvánii si môže ženatý muž kúpiť alkohol iba s písomným súhlasom od manželky.

Aj americké mestá majú zopár špecifických pravidiel. V Baltimore nemôžete do kina priviesť leva a v Hartforde je zakázané chodiť po ulici po rukách. No a vo viacerých mestách je cez víkendy zakázané ťahať mŕtvych koňov po zemi.

Taliansko

Aj Európa pozná niekoľko zvláštnych zákazov. Na ostrove Capri napríklad nemôžete chodiť v drevákoch. V Palerme na Sicílii sa zas ženy môžu opaľovať úplne nahé, no muži nie. Muži majú tiež zakázané škrabať sa v rozkroku. A ak sa, náhodou, ocitnete na pláži Eraclea neďaleko Benátok, neskúšajte tam stavať hrad z piesku. Dostať môžete pokutu až 200 eur.

Veľká Británia

Osobitú kategóriu tvoria zákony týkajúce sa britskej kráľovskej rodiny. Ku kráľovnej sa napríklad nemôžete priblížiť bez ponožiek. Ak lepíte jej známku na obálku, dávajte si pozor, ako ju otočíte. „Hlava dole sa rovná velezrade," píše TN.cz. Ak kdekoľvek v Británii nájdete hlavu mŕtvej veľryby, automaticky sa stáva majetkom kráľa, chvost zas patrí kráľovnej. Obmedzenia má aj britský parlament. Je doňho zakázané vstúpiť v brnení alebo v ňom umierať. Vo Walese vás zas môžu zastreliť, ak sa v stredu prechádzate po hradbách. Avšak iba kušou. No a v Liverpoole môžu chodiť hore bez iba predavači tropických druhov akváriových rýb.

Švajčiarsko

V niektorých mestách je zakázané splachovať záchod po šiestej hodine.

Rusko

Na Červenom námestí v Moskve sú prísne zakázané špinavé autá. Nie je, síce, presne definované, čo znamená „špinavý", ale pokuta sa môže vyšplhať až na 70 eur.

Estónsko

„V Estónsku je zakázané hrať pri sexe šach," píše český portál.

Švédsko

Vo fotobúdkach sa nemôžete fotiť nahí.

Thajsko

V obľúbenej ázijskej destinácii je zakázané šoférovať bez trička alebo chodiť bez spodnej bielizne.


Výber týchto šialených zákonov pripravil pre český web marketingový riaditeľ jednej z českých cestovných kancelárií Petr Šatný.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti