Toto sú zrejme najmladší manželia na svete. Ich vek vás šokuje

Najmladší manželský pár na svete.
Zdroj: Twitter, Shimrit Meir

Nevesta mala na obrade nezvyčajnú farbu šiat.

Toto sú zrejme najmladší manželia na svete. V Egypte si iba desaťročné dievča zobralo za muža dvanásťročného chlapca. Svadobná hostina v dedine Maasara trvala dlho do noci. Nechýbala kapela ani brušné tance. Podľa úradov je však takýto zväzok nelegálny a deti neuznajú za právoplatných manželov, informuje denník Masrí al-Jaume.

Iba desaťročná Nancy navštevuje ešte základnú školu, ženích chodí do súkromnej školy. Chlapcov otec sa rozhodol, že syna ožení v mladom veku. "Vždy som túžil vidieť ho ženatého a radovať sa z vnukov, ktoré mi dá," citoval ho denník. Rodiny oboch detí podpísali neoficiálne dohodu o sobáši. Nevesta mala na obrade ružové a nie biele šaty. Rodiny sa tak chceli vyhnúť kritike úradov. V dedine údajne často sobášia deti, ale je to po prvýkrát, čo sa brali deti v tak nízkom veku.

Minimálny vek pre uzavretie sobáša je v Egypte 18 rokov. Právnik Mahmúd Sabana preto tvrdí, že svadba je nelegálna. Kritizoval miestne úrady za to, že sa nesnažia zabrániť podobnej praxi, ktorá je v tejto časti Egypta bežná. Rodiny väčšinou úradom tvrdia, že neoslavujú sobáš, ale zasnúbenie. Všetci však vedia, že to nie je pravda.

MAASARA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Manželia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.