Zaujímavosti

Martin má len 12 a už má o budúcnosť postarané. Vyvinul úspešnú mobilnú hru

Martin si splnil sen

Mobilná aplikácia po vydaní na slovenskom a českom trhu okamžite vystrelila na najvyššie miesta.

Na začiatku bol sen. Sen mladého, len dvanásťročného chlapca, ktorý momentálne žije so svojou mamou v krízovom centre na východe Slovenska. Túžil sa stať vývojárom hier a potom to prišlo. Jeho nápad sa dostal do rúk profesionálov. Výsledok? Mobilná aplikácia, ktorá po vydaní na slovenskom a českom trhu okamžite vystrelila na najvyššie miesta v obchodoch s hrami Google Play a iTunes. Martin má o budúcnosť postarané.

Martin bol pri vývoji aplikácie obmedzený svojimi schopnosťami a nepriaznivou životnou situáciou. Rozhodol sa osloviť herné štúdia, ktoré si vyhľadal na internete. Po tom, čo jeho správy boli dlhšie zo strán veľkých firiem ignorované a zatracované, sa nakoniec dočkal odpovede od istej košickej firmy. Z ničoho nič dostal možnosť navštevovať profesionálne herné štúdio a spolupracovať so skutočnými profesionálmi z oblasti vývoja mobilných hier.

Tím odborníkov sa nakoniec zhodol a vybral ideu, ktorú dnes poznáme pod názvom Color Pin. Hra sa ujala a ľudia ju môžu stiahnuť presne pod týmto názvom a to úplne zadarmo.


Martinov talent môže pomôcť osudom skúšanej rodine

"Štúdio Inlogic a jeho vedenie sa teší z toho, že mohlo pomôcť chlapcovi s výborným nápadom a realizáciou jeho sna. Je talentovaný a má pred sebou veľkú budúcnosť. Dúfame, že sa Martin s úspechom popasuje správne a v hernom priemysle sa uchytí. Ponúkli sme mu dlhodobú spoluprácu a jeho mama to s nadšením prijala. Myslíme tiež na jeho rodinu a dúfame, že sa zo zlej životnej situácie, aj vďaka hre, dostanú čím skôr," reagoval Performance Analyst Alexander Repčík, ktorý sa rozhodol Martina kontaktovať na základe jeho správ.

Všetko napovedá tomu, že Martinov talent a jeho hra nielenže pomôže osudom skúšanej rodine nájsť si vlastné bývanie, ale zabezpečí Martinovi aj jeho budúcnosť v hernom priemysle.


 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti