Dievčatko (6) urobilo niečo, čo nedokážu milióny ľudí. A je to veľmi jednoduché

Janiyah Lewis
Zdroj: Facebook

O jej dobrom skutku napísala jej mama na Facebooku. Príspevok zdieľali stovky tisíc ľudí.

Len šesťročné dievčatko z Norfolku vo Virginii je na sociálnej sieti považovaná za skvelý príklad ľudského súcitu. Malá Janiyah Lewis bola na nákupoch s mamou Kenyattou, keď si všimla zúfalého bezdomovca. Dievčatko mu dalo svoje vreckové, ponúklo mu svoj nápoj a pozvalo ho do reštaurácie s rýchlym občerstvením na nejaké jedlo. O jej dobrom skutku napísala jej mama na Facebooku. Príspevok zdieľali stovky tisíc ľudí. Píše Daily Mail.

Kenyatta povedala o svojej dcére, že mnohí dospelí by si z nej mali brať príklad a učiť sa od nej. "Hreje ma to pri srdci, keď viem, že je príkladom pre ostatných. Je to úžasné. Deti nerobia rozdiely a tak by to malo byť. Nie je to len klišé, že deti sú naša budúcnosť. Je to jednoducho fakt. A takéto správanie mi dáva väčšiu nádej," povedala matka o malej Janiyah.

Opísala, ako sa to celé stalo. Mama s dcérou vychádzali z kozmetického salónu, keď si dievčatko všimlo plačúceho muža a spýtalo sa matky, prečo ten muž plače a čo mu je. Neuvedomila si, že je to bezdomovec. Šesťročná Janiyah vedela, že je horúco a mala strach, že je muž smädný.

Zdroj: Facebook/ Kenyatta Lewis

Keď mužovi ponúkla svoj nápoj a peniaze, pristúpili k nemu ďalší dvaja ľudia a zobrali si z nej príklad. Bezdomovec dievčatku prezradil, že prišiel o ženu a celý majetok. Býval v prívese, ktorý mu však zhorel.

Kenyatta už zriadila konto na GoFundMe, kde môžu ľudia prispieť peniazmi na jedlo a oblečenie pre ľudí bez domova. Darovať tiež môžu potraviny.

VIRGINIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bezdomovec

Dôležité udalosti