Američanov vystrašila ohnivá guľa na oblohe. Mysleli si, že je to meteorit

Američanov vystrašila ohnivá žiara na oblohe.
Zdroj: YouTube, BNO News

Vykľulo sa však z toho niečo iné.

Zrejme úlomky z čínskej nosnej rakety Dlhý pochod 7 (Čchang Čeng 7) zhoreli v noci nadnes v atmosfére nad západom Spojených štátov amerických. Na sociálnych sieťach sa objavili správy o meteorite, kométe alebo "ohnivej guli", ktoré zažiarili na oblohe nad Kaliforniou, Nevadou, Utahom, Idahom, Coloradom, Arizonou a ďalšími štátmi, informovala agentúra BNO News.


Úkaz na oblohe v podobe bieleho pruhu svetla s ohnivým chvostom, ktorý sa rozpadol na menšie časti, bol zaznamenaný okolo 21.30 h miestneho času. Astronómovia sa zhodli, že pravdepodobne nešlo o meteorit, pretože objekt sa po oblohe pohyboval pomaly. Niektorí svedkovia špekulovali, že svetelnú stopu zanechalo havarované lietadlo. Úrady však informovali, že nemajú informácie o nezvestnom lietadle.

Podľa Jonathana McDowella, astronóma z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics v štáte Massachusetts, išlo zrejme o horiace úlomky druhého stupňa rakety Dlhý pochod 7, ktorá bola vypustená 25. júna a jej návrat do atmosféry sa očakával v noci nadnes. Podobný rozruch spôsobila ruská raketa, ktorá zhorela 1. januára nad Vietnamom.

LOS ANGELES/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Raketa

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.