Expert ukázal, ako sa ubránite útoku psa. Stačia dva jednoduché triky

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstock.com/ Aree

Inštinkt nám radí, že sa lepšie čelí útoku, keď sa snažíme držať končatiny z dosahu. Ale je to naopak.

Americký expert na bezpečnosť Bill Stanton predstavil dva základné triky, ako sa ubrániť útoku rozzúreného psa a prežiť ho bez väčšej ujmy alebo psa odohnať. Môžete použiť fyzickú alebo psychickú formu obrany.

Zároveň ale upozornil, že neexistuje žiadny univerzálny návod. "Každá situácia je iná. Musíte poznať svoje telo a schopnosti," povedal Stanto pre Daily Mail. Je dôležité posúdiť situáciu a až potom konať. Pokiaľ sú s vami deti, určite sa zachováte inak ako keď ste sami.

Čo rozhodne nerobiť? Keď k vám beží rozzúrený pes, mali by ste zachovať pokoj. Rýchlo sa rozhodnite a konajte. Pokiaľ budete panikáriť a začnete sa mykať, psa to ešte viac rozzúri a zaútočí ešte silnejšie.

Inštinkt nám radí, že sa lepšie čelí útoku, keď sa snažíme držať končatiny z dosahu. Ale je to naopak. "Pribiehajúceho psa potrebujete zablokovať, aby vám ublížil čo najmenej. Preto sa k nemu otočte bokom a nastavte ruku," opísal expert.

Môže vám to zachrániť život. "Inak by sa vám mohol zahryznúť do nohy, brucha, tváre a pokojne vám prehryznúť hrdlo. Nech sa radšej zahryzne do ruky, ktorá má menej mäsa a dve kosti. Navyše tak máte situáciu pod kontrolou," dodal.

Pozerajte sa na zem, nehľaďte mu do očí a buďte pokojní. "Keď sa do vás zahryzne, skloňte ruku a trochu s ňou trhnite. To je pre neho povel, aby sa stiahol a pustil," hovorí Stanton.

Druhú metódu musíte použiť čo najrýchlejšie. Pokiaľ vyjde, neutrpíte žiadne zranenie. Zdvihnite ruky nad hlavu a zakričte čo najhrubším a najsilnejším hlasom, ale nekričte od strachu.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.