Má štyri roky, ale vyzerá na osemdesiat. Malý chlapec trpí vzácnou chorobou

Bayezid Hossain
Bayezid Hossain Zdroj: YouTube/Cover Asia Press

Bayezid nechodí do škôlky a najradšej sa hrá s loptou, kreslí si alebo láme svoje hračky, aby ich mohol znova opraviť.

Každý sa od neho stráni pre jeho vzhľad. Malý Bayezid Hossain totiž trpí vzácnou chorobou progéria, ktorá spôsobuje, že vyzerá ako starec. Má opuchnuté oči, ovisnutú kožu, bolesti kĺbov, slabé zuby, ale aj ťažkosti s močením. Napriek tomu chlapcovi namerali nadpriemernú inteligenciu.

„Nevyzerá ako ostatné deti. Vyzerá ako starý muž. Strašne ma bolí, keď vidím takto svoje dieťatko," povedal pre Daily Mail nešťastná matka 4-ročného Bayezida. Zároveň dodala, že miestni lekári vôbec nevedeli, čo majú s ním robiť. Vraj doposiaľ nič také nevideli.

Spočiatku sa ľudia malého chlapca báli. Neskôr si ale na jeho prítomnosť zvykli a nikto mu v dedine nepovie inak ako „starý muž".

Bayezid nechodí do škôlky a najradšej sa hrá s loptou, kreslí si alebo láme svoje hračky, aby ich mohol znova opraviť.

„Napriek tomu jeho situácia zostáva rovnaká, respektíve každým dňom sa to zhoršuje. Je to tragické pre každého rodiča, keď vie, že jeho dieťa už nebude dlho žiť," povedala matka chlapca.

Lekári hovoria, že starne osemkrát rýchlejšie ako bežný človek. Podľa výskumov takýto ľudia zomierajú na infarkt alebo mŕtvicu, a to už v priemere vo svojich trinástich rokoch.DHAKA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bangladéš

Dôležité udalosti