Reportérka Reflexu našla živú bohyňu na "streche sveta"

Živá bohyňa Kumari.
Zdroj: Reflex

Dievčatko však neostane živou bohyňou navždy, ale cudzincom býva prístup k nej striktne zakázaný.

Viera môže mať mnoho podôb, farieb a vôní. Stačí otvoriť svoju myseľ a vnímať, ako rôznorodo môže vyzerať vnútorný svet ľudí vo svete.

V Nepále bola reportérka Reflexu svedkom neuveriteľného úkazu. Našinci veria tomu, že do tela dievčatka sa prevtelila bohyňa. Ubytovali ju v paláci a chránia ju pred okolitým svetom.

V Nepále ju uctievajú státisíce ľudí. Veria, že do tela sedemročného dievčatka sa v troch rokoch prevtelila bohyňa Kálí.

Cudzincom býva prístup k živej bohyni striktne zakázaný. Nám sa ju podarilo nielen nájsť, ale ju aj exkluzívne nakrútiť.

Hľadanie takejto živej Bohyne je komplikovaný proces. Dievčatko, z rodu šakia, vyberá špeciálny tím odborníkov. Okrem toho podstupuje aj skúšky. Napríklad musí bez strachu prejsť dvorom plných mŕtvych zvierat a krvi.

Po tom, ako sa nájde to správne dievča, oficiálne sa stáva živou bohyňou, presťahuje sa do paláca, kde začína žiť svoj božský život. Väčšinu Kumari nie je dovolené fotografovať a ani nahrávať.

Dievčatko však neostane živou bohyňou navždy. Okolo veku 12 rokov sa tak väčšina Kumari vracia späť do normálneho života a zo živej bohyne sa stávajú opäť normálnym dievčaťom. Odporcovia hovoria, že pre psychiku dievčaťa to nie je dobré.


NEPÁL/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.