Príbeh, ktorý láme srdce. Dievčatko vie, že čoskoro príde o zrak

Cailee Herrell
Zdroj: Profimedia.sk

Kým začne žiť v úplnej tme, mama sa jej snaží splniť každé jedno želanie.

Cailee Herrell (6) z Phoenixu diagnostikovali nevyliečiteľnú očnú chorob, ktorá spôsobuje postupnú stratu zraku. Kým dievčatko začne žiť v úplnej tme, mama sa jej snaží splniť každé jedno želanie. Chce, aby si pamätala, aký je svet krásny. Zoznam zážitkov, ktorý absolvujú, napríklad zahŕňa návštevu Disneylandu či výlet k oceánu.

„Moja kamarátka stratila zrak pred ôsmimi rokmi. Povedala mi, že nežije v čiernom svete. Keď jej niekto povie, že má oblečené žlté tričko, vie si ho prestaviť. Preto chceme, aby dcéra zažila čo najviac vecí a potom si ich vedela predstaviť," povedala Catrina Frost pre denník DailyMail.

Prvý zážitok - cestu k oceánu v San Diegu absolvovali v januári. „Ako sme sa blížili k oceánu, zbadali sme piesočné duny. Cailee sa tam rozbehla a urobila v piesku anjela. Prvýkrát tiež videla oceán," pokračovala v rozprávaní Catrina. Minulý týždeň sa rodina vybrala do Disneylandu. Stretla sa tam s každou jednou princeznou a verila, že sú skutočné.

Zdroj: Profimedia.sk

Catrina si všimla, že s dcérkou nie je niečo v poriadku, keď mala šesť mesiacov. Doktori jej najskôr určili zlú diagnózu. Až na druhýkrát zistili, že trpí zákernou chorobou a príde o zrak.

„Nemusím ani hovoriť, aké to bolo ťažké. Žiaden rodič nechce, aby jeho dieťa stratilo zrak. Keby som mohla, vymenila by som si to s ňou," povedala.

Cailee má teraz v pláne si v tábore pre zrakovo postihnutých zajazdiť na koni, absolvovať turistiku a kurz horolezectva. Taktiež sa chce naučiť čítať pomocou Braillovho písma. „Chcem, aby z nej vyrástla úspešná, šťastná, zdravá a nezávislá žena," dodala mama.

Rodičia dúfajú, že sa im podarí zozbierať nejaké peniaze navyše, aby mohli zrealizovať celý zoznam zážitkov pre dcéru.

Zoznam zážitkov pre Cailee

  • vidieť oceán
  • vidieť piesočné duny
  • návšteva Disneylandu
  • jazdenie na koni
  • kurz horolezectva
  • turistika
  • návšteva vodného sveta

Zdroj: Profimedia.sk


PHOENIX/DailyMail, zv
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme USA

Dôležité udalosti