Zaujímavosti

Ženu premiéra skritizovali za lacnú kabelku. Otočili potom, ako zistili, kto ju vytvoril

Obama_US_Singapore416668353741.jpg

Karta sa však obrátila, keď sa ukázalo, že dizajnérom je 19-ročný autista Seetoh Sheng Jie.

Manželka singapurského premiéra Lee Hsien Loonga (Li Sien-lunga) zožala vo svojej vlasti veľkú kritiku za outfit na prijatí vo washingtonskom Bielom dome, kam si ako doplnok k čierno-bielym kvetovaným šatám zobrala denimovú listovú kabelku so vzorom dinosaurov za 14 singapurských dolárov.

Karta sa však obrátila, keď sa ukázalo, že dizajnérom je 19-ročný mladík Seetoh Sheng Jie, ktorý navštevuje školu Pathlight. Tá je v Singapure prvou, ktorá sa zameriava na deti s autizmom.

Zdroj: TASR

Po tomto zistení sa predaj kabeliek z dielne školy prudko zvýšil. V rozhovore pre spravodajskú spoločnosť BBC to potvrdila riaditeľka školy Linda Kho.

Spresnila, že po zverejnení fotografií s premiérovou manželkou sa za jediný deň predalo 200 kabeliek, pričom toľko sa ich zvyčajne predá za štyri mesiace. Internetový obchod, ktorý škola zriadila, aby podporila talent svojich žiakov a získala peniaze na svoje projekty, má tento vzor kabeliek momentálne vypredaný.

Zdroj: Profimedia.sk

Linda Kho uviedla, že nebola vopred informovaná, že premiérova manželka Ho Ching si kabelku, ktorú kúpila na nedávnom dobročinnom trhu, vezme na oficiálne prijatie v Bielom dome. Dodala, že Ho Ching je známa ako praktická osoba a "fakt, že si do Bieleho domu zobrala kabelku za menej ako 20 singapurských dolárov (13,38 eura), len svedčí o tom, aká je sebaistá a autentická".

Zdroj: Profimedia.sk

"Dizajnér kabelky je veľmi šťastný a jeho rodičia sú hrdí a poctení," uviedla Shae Hung Yee, vedúca umeleckých dielní v škole. Na stránke školy sa uvádza, že vzory dinosaurov, ktoré kabelku zdobia, sú veľmi pedantne vypracované - Seetoh ich má totiž dokonale naštudovaných.

BRATISLAVA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti