Zaujímavosti

Na námestí sa zjavila nádherná vlna. Ľudia boli v úžase

Na námestí sa zjavila nádherná vlna. Ľudia boli v úžase
Zdroj: Facebook/ Poetic Kinetics

Ide o dielo umelca Patricka Shearna a okamžite sa stalo hitom.

Na Pershing Square nájdete umeleckú inštaláciu, okolo ktorej rozhodne neprejdete bez povšimnutia a pokojne budete sledovať túto pohyblivú krásu aj niekoľko minút. Dostala názov Liquid Shard a je vytvorená z holografických vlákien. Je neustále v pohybe a pripomína morskú vlnu. Píše LA Times.Ide o dielo umelca Patricka Shearna a okamžite sa stalo hitom. Obyvatelia mesta sú priam fascinovaní. Od turistov až po administratívnych pracovníkov, ktorí pracujú v okolí. Vystavená inštalácia je súčasťou úsilia mesta Los Angeles podporiť verejné umenie.

"Chceli sme ju predviesť na mieste, kde sa zhromažďuje veľa ľudí a Pershing Square je perfektné," povedal Carmen Zella, spoluzakladateľka Now Art LA.

Autor umeleckej inštalácie spolupracoval s 12-timi študentmi z Architectural Association School, ktorí sa vzdelávali v práci desaťdňového workshopu o dizajne. Študenti boli z každého kúta sveta vrátane Turecka, Kuvajtu, Egypta, Číny a Kórei.

Tím použil 3D program na modelovanie, aby vedel lepšie posúdiť, ako sa bude inštalácia pohybovať v reálnom priestore. Týždne strávili vytváraním reálnej inštalácie. Na high-tech vlákno pripevňovali tisíce kovových pásikov.

Patrick Shearn sa pri tvorbe inšpiroval vedeckými princípmi skúmania a odhaľovania prírodných krás. "Inšpirovali ma pozorovanie prírody a pocit, že sa okolo nás deje veľa vecí, ktorým stále nerozumieme," hovorí umelec, ktoré vlastní dizajnérske štúdio s názvom Poetic Kinetics.

Shearn sa špecializuje na vytváranie nadživotných sôch pre rôzne spoločenské udalosti ako Burning Man, Coachella a ďalšie populárne festivaly. 

Pozrite si 360 stupňové video:LOS ANGELES/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.