Obyvateľov mestečka desí strašidelný klaun. V noci sa potuluje po uliciach

Klaun
Zdroj: Facebook/ Gags - The Green Bay Clown

Filmoví fanúšikovia okamžite spozorneli a myslia si, že ide o propagáciu návratu hororovej snímky.

Obyvatelia Green Bay v americkom Wisconsine sú poriadne vyplašení. V posledných dňoch sa nočnými ulicami potuluje strašidelne pôsobiaci neznámy muž v špinavom kostýme klauna s tvárou zafarbenou na bielo. Vždy v ruke zviera štyri čierne balóniky.

Ľudia, ktorí ho zazreli, okamžite volali na políciu. Tá im jasne odkazuje: "Nemôžeme zatknúť niekoho, kto sa čudne oblieka."

Zdroj: Facebook/ Gags - The Green Bay Clown

Strašidelného klauna zachytili aj bezpečnostné kamery a jeho zábery kolujú internetom. Niekto si dokonca zmyslel, že takýto človek si zaslúži vlastnú fanpage na sociálnej sieti. Dostala názov Gags, the Green Bay Clown. Stránka má takmer 50-tisíc fanúšikov za necelých päť dní.

Kým mnohí ľudia sledujú dianie okolo záhadného klauna s napätím a očakávajú akékoľvek nové informácie vedúce k jeho identite, iní sa zase boja o jeho život. Obávajú sa, aby ho nenapadol niekto len preto, že má chorobný strach z klaunov. Ide o koulrofóbiu.


Filmoví fanúšikovia okamžite spozorneli a myslia si, že ide o propagáciu návratu hororovej snímky "It" o Pennywise the Clown podľa knižnej predlohy Stephena Kinga. Produkcia remakeu snímky z roku 1990 už začala. Nového Pennywisea má stvárniť Bill Skardsgard, v origináli ho hral Tim Curry.

Z Green Bay pochádza aj C.J. Guzan, ktorý tvrdí, že všetko sa to deje v rámci marketingovej stratégie pre krátky hororový film o klaunovi, ktorý sa potuluje po Green Bay. "Potrebovali sme z toho urobiť viral. Lenže to zašlo príliš ďaleko. Čo ak tomu ľudia uveria natoľko, že ich strach vyženie do ulíc a nejako mu ublížia alebo prestanú vychádzať z domov," povedal pre ABC 2.

Lenže to nie je prvýkrát čo klauna videli, ako sa prechádza v noci po uliciach. Spozorovali ho v Kalifornii, Indiane, New Yorku, Anglicku, Francúzsku a Austrálii.

WISCONSIN/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.