Katky predstavili milovaný Prešov: Knechtová a Koščová nám ukázali obľúbené miesta

Známe prešovské Katky - Knechtová a Koščová.
Zdroj: Reflex

Umelkyne z východu sú veľké lokálpatriotky a milovníčky vychýrených prešovských zákutí.

Každý z nás má iné hlavné mesto. V prípade speváčok Katky Knechtovej a Katky Koščovej je to bez najmenšieho zaváhania Prešov. Umelkyne z východu sú veľké lokálpatriotky a milovníčky vychýrených prešovských zákutí.

"Keď niekde vycestuješ, len niekde máš ten pocit, že si doma. A ja mám ten pocit, keď prídem do Prešova," vyznala sa Katka Knechtová. Ukázala nám kalváriu, z ktorej je krásny výhľad na najväčšie mesto v Šariši a istý čas tam chodila skladať aj pesničky. Ale ruku na srdce, kto by predpokladal „kardiozónu" práve tu? A dokonca nám ukázala svojho obľúbeného anjela v Konkatedrála sv. Mikuláša v Prešove, ktorá je jedným z najstarších a najvýznamnejších kostolov na Slovensku.

Katka Koščová sa nám pred mikrofónom trošku posťažovala na mesto, ktoré má však veľmi rada. Chýba jej veľký park, kde by mohla zájsť so svojimi ratolesťami, ale ako najlepšie miesto pre rodiny odporučila ekopark.

Samozrejme nechýbalo ani najobľúbenejšie miesto - Záhrada umenia, ktorú postavili na mieste bývalého mestského bazénu. A pripravila nám kávu v milovanej kaviarničke.

Reportáž nakrútila Lenka Perželová.


PREŠOV/Lenka Perželová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prešov

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.