Panda zaskočila viedenskú zoo. Pozrite, čo priviedla na svet

Čerstvo narodené mláďatá pandy.
Zdroj: TASR

Nijakej inej európskej zoo sa nepodarilo rozmnožiť vzácnu pandu veľkú prirodzeným spôsobom.

Panda veľká, ktorá minulý týždeň priviedla v zoo vo viedenskom Schönbrunne na svet mláďa, prekvapila svojich chovateľov druhým mláďaťom. Zoo pôvodne informovala, že sa 7. augusta narodilo matke Yang Yang iba jedno mláďa, v skutočnosti to však boli dvojičky.

Fakt, že sa na druhé mláďa prišlo až s odstupom, nie je prekvapivý. Pôrod totiž sledovali pracovníci zoo iba prostredníctvom kamery. Novorodené pandy sú navyše maličké. Podľa vyjadrenia zoo merali tesne po narodení iba 10 centimetrov a vážili 100 gramov.

Zdroj: TASR/AP

Unikátna zoo

Zoo vo Viedni-Schönbrunne uvádza, že nijakej inej európskej zoo sa nepodarilo rozmnožiť vzácnu pandu veľkú prirodzeným spôsobom.

Yang Yang so samcom Long Hui už tak priviedli na svet päť potomkov. Starší súrodenci dvojičiek sa volajú Fu Long, Fu Hu a Fu Bao. Mláďatá dostanú meno až po 100 dňoch, pretože 40 percent pánd veľkých neprežije prvý rok života.

Panda veľká pochádza zo strednej Číny a žije v hornatých oblastiach, napríklad v čínskej provincii S'-čchuan a v Tibete. Stala sa národným symbolom Číny. Patrí k ohrozeným druhom živočíchov, pretože sú čoraz viac narušované jej prirodzené prostredia a má veľmi slabú pôrodnosť v prírode aj v zajatí.

 

VIEDEŇ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zoo

Dôležité udalosti