Príčesky, šminky a najnovšie módne trendy. V Nitre volili kravskú kráľovnú krásy

Promenádovali sa po ozajstnom móle.
Zdroj: TV Markíza

Dokonca sledujú aj módne trendy v zahraničí.

Do Nitry na Agrokomplex priviezli to najlepšie, čo v slovenských maštaliach máme. Stajne na výstavisku sa pár hodín pred voľbou najkrajších kusov dobytka menia na módne salóny. Jalovice sa potom promenádujú ako modelky.

„Keď sa vyberá misska, tak tiež ju nevyberáme za kuchynskou linkou. Takže keď chceme predstaviť najkrajšie zviera, aj ono si zaslúži mólo," povedal odborník z Výskumného ústavu živočíšnej výroby v Nitre Ján Huba.

Zvieratá pripravujú skúsení chlapi. Jeden dokonca krave kúpil špeciálny príčesok, ktorý platil z vlastného vrecka a nebol vôbec lacný. Ošetrovatelia jalovíc presne vedia ako zvieratá vyparádiť, aby sa páčili porotcom. Dokonca sledujú aj módne trendy v zahraničí. Veria však v prirodzenosť, pretože je bežné, že za hranicami majú zvieratá aj silikónové implantáty.


Príčesok, dôkladná príprava, čistenie a česanie je u nás zatiaľ maximom.

"Nehodnotíme tú krásu samoúčelne. Krásne vemeno je predpoklad pre veľa mlieka. Široký chrbát je zas predpokladom kvalitného mäsa," vysvetlil Huba.

Nárok na skrášľovaciu polhodinku mal aj shirský kôň, teda najväčšie a najťažšie konské plemeno sveta. Šľachtilo sa pre rytierov a vysadnúť naň je priam umenie.

V plnej kráse a sile sa v Nitre predstavil aj majestátny býk Lakk, ktorý má päť rokov a váži bezmála jeden a pol tony.

Hora svalov bez rohov je pýchou šľachtiteľa. Ten všetkých ubezpečuje, že za obrím telom sa ukrýva dobrák. A Lakk je vraj najmilším býkom na svete.

NITRA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Miss

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.