Keď sa narodila, nevyzerala ako človek. Napriek zlej prognóze oslávi prvý rok

Harper po narodení.
Zdroj: Profimedia.sk

Dievčatko trpí najvážnejším ochorením kože.

Harper Foy z Washingtonu sa narodila so vzácnou genetickou chorobou, ktorú má len hŕstka na ľudí na svete. Harlequin ichthyosis spôsobuje, že jej koža rastie 10-krát rýchlejšie a vyzerá to tak, že jej telo pokrývajú šupiny. Harlekýn je najvážnejšie kožné ochorenie, ktoré sa vyznačuje rohovatením pokožky. Lekári rodičom po pôrode dcérky nedávali veľké šance. Harper je ale bojovníčka a už o mesiac oslávi prvé narodeniny.

Po narodení strávila ďalší mesiac v nemocnici. Keďže o chorobe stále nie je dostatok informácii, starať sa o ňu muselo 17 lekárov. Harper bojovala s vážnou infekciou, no tento boj sa jej podarilo vyhrať.

Zdroj: Profimedia.sk

Aby žila čo najdlhšie, Rodičia Angie (40) a Kevin (38) musia dcére kožu neustále hydratovať. K správnej starostlivosti by im pomohla špeciálna vaňa, na ktorú ale nemajú peniaze. Samotná vaňa stojí viac ako 5 300 eur a na jej inštaláciu potrebujú ďalších 13- tisíc eur.

„Keď sa narodila, nevyzerala ako človek. Bolo to viac ako traumatizujúce. Je zázrak, že prežila. Vždy bude mať problém s očami a s mobilitou. Teraz začala sedieť a pekne nám priberá. So spánkom je to ale horšie," povedala matka pre denník DialyMail.

Harper oslávi rok života v septembri. Rodičia dúfajú, že sa im podarí zozbierať dostatok financií, aby dcére kúpili špeciálnu vaňu. Aj preto medializovali svoj príbeh v nádeji, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí im prispejú.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

WASHINGTON/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.