Chudobný rybár spával na neuveriteľnom bohatstve. Neuvedomil si, čo našiel

Perla z Puerto Princesa.
Zdroj: Profimedia

Ak vedci nález oficiálne potvrdia, pôjde o najväčšiu objavenú perlu v histórii.

Obrovská perla je široká 30 centimetrov a dlhá viac ako 60. Váži až 34 kilogramov a odborníci hovoria, že ide o najväčšiu perlu, aká bola kedy nájdená. Jej cenu odhadujú na minimálne sto miliónov dolárov.

Ležala nerušene pod posteľou

Jednoduchý rybár našiel tento unikát pri pobreží filipínskeho ostrova Palawan v roku 2006.

Paradoxom je, že obria perla v hodnote miliónov dolárov, desať rokov ležala pod posteľou v chudobnej rybárskej chatrči. Nálezcu ani vo sne nenapadlo, čo vlastne objavil.

Zdroj: Twitter

Celé sa to udialo úplnou náhodou. Počas rybačky sa mu v skalnatom dne zakliesnila kotva jeho člna, preto sa musel potápať, aby ju uvoľnil. Keď sa ponoril, všimol si, že vedľa kotvy je akýsi lesklý kameň a rozhodol sa, že si ho vezme ako talizman pre šťastie. Perla sa na miesto dostala pravdepodobne počas tajfúnu, ktorý bol vtedy v oblasti.

Kameň uložil pod posteľ a tam nerušene ležal jedno desaťročie a rybár nad ním celé roky spával. Reči o zvláštnom kameni sa však dostali do uší miestnych úradov a poprosili rybára, aby ho doniesol ukázať.

Nie je jediným rekordným nálezom

„Keď ju doniesol, zostali sme úplne ohromení. Teraz potrebujeme, aby vedci nález oficiálne certifikovali," spomína štátny úradník zodpovedný za turistický ruch v meste Puerto Princesa City Aileen Cynthia Amurao.

Keďže rybár často mení miesto pobytu, dohodol sa s úradom pre cestovný ruch, že im perlu požičia.

Ak vedci nález oficiálne potvrdia, pôjde o najväčšiu objavenú perlu v histórii a jej cena bude doslova „stratosferická". Doteraz najväčšia objavená „Perla Loa Tzua", rovnako nájdená na Palawanskom súostroví, váži 6.4 kg a ocenili ju na 35-miliónov dolárov. Na obrázku.

Zdroj: Twitter

„Perla z Puerto Princesa" ako novo objavený drahokam nazvali, je päťkrát väčšia. Zostáva len dúfať, že chudobný rybár dostane od úradov férový podiel. Informáciu priniesol Daily Mail.

PUERTO PRINCESA/DAILY MAIL, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti