Chlapcovi pred rokom transplantovali obe ruky: Pozrite, ako sa mu darí dnes

Zion Harvey
Zion Harvey Zdroj: TV Markíza

Za posledný rok Zion strávil 8 hodín denne v rehabilitačnom centre.

Je prvým dieťaťom na svete, ktorému transplantovali obe ruky. Od prelomového okamihu v histórii medicíny uplynul už rok. Z 9-ročného mrzáka sa tak vďaka lekárom môže stať zručný chlapec.

Keď mal Zion Harvey dva roky, pre zákernú infekciu mu museli lekári amputovať všetky štyri končatiny aj transplantovať pečeň. Presne pred rokom mu však dali do života novú nádej.

„Zion je priekopníkom. Jeho úspešná liečba dáva nádej aj ostatným deťom, ktoré potrebujú transplantáciu," povedal hlavný chirurg Destkej nemocnice vo Philadelphii Scott Adzick.

Za posledný rok Zion strávil 8 hodín denne v rehabilitačnom centre, blízko svojho domova v Baltimore. Chlapcov mozog sa teraz opäť učí komunikovať s končatinami, ktoré mu šesť rokov chýbali.

„Bola to úžasná cesta, no stále nie sme v cieli. Uplynul ešte len rok, no mne sa zdá, ako by ho operovali len včera. Jeho sen je aj mojím snom," povedala Zionova matka Pattie Ray.

„Teším sa zo svojich nových rúk, no necítim sa inak. Páči sa mi, že loptu teraz dohodím ďalej, ako keď som ruky nemal," povedal malý Zion.

Chlapec sa s novými rukami poctivo učí písať či krájať jedlo. No vraj je to láska k športu, ktorá ho motivuje k poctivej rehabilitácii. „Mojim ďalším cieľom je presvedčiť mamu, aby ma nechala hrať futbal," uzavrel so smiechom Zion.

Pozrite, ako sa mu darí dnesBALTIMORE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.