Zaujímavosti

Okamih lúčenia! Manželia, ktorí spolu strávili 62 rokov, musia žiť teraz oddelene

Wolf Gottschalk s manželkou. Okamih lúčenia.jpg
Wolf Gottschalk s manželkou. Okamih lúčenia. Zdroj: Facebook

V opatrovateľskom domove sa našlo miesto iba pre jedného z nich.

Wolfram a Anita Gottschalkovci z Kanady sú manželia už 62 rokov. Jeden bez druhého si nikdy nevedeli predstaviť život. Od tohtoročného januára ale musia žiť oddelene, každý v inom opatrovateľskom dome.

Wolframov zdravotný stav sa v januári zhoršil a musel byť hospitalizovaný kvôli srdcovej zástave. Lekári rodine povedali, že sa nemôže vrátiť domov, pretože vzhľadom k zlému zdraviu potrebuje intenzívnejšiu starostlivosť.

Obaja preto požiadali o umiestnenie do opatrovateľského domova v meste Surrey, kde žijú. Lenže zatiaľ čo 81-ročnej Anite vyhoveli, jej o dva roky starší manžel bol umiestnený do iného zariadenia, kde čaká, až sa uvoľní miesto v domove, v ktorom je miestnená jeho manželka. Lenže čakanie sa natiahlo už na osem mesiacov, píše portál Novinky.cz, ktorý sa odvoláva na kanadskú CBC.

https://www.youtube.com/watch?v=q2C21_Aioso


Manželia sa napriek tomu navštevujú, no pre Wolframov zlý zdravotný stav to nie je moc často.

"Plačú vždy, keď sa stretnú. Psychicky ich to vyčerpáva a nám to láme srdcia," uviedla vnučka manželov Ashley Bartyiková.

Bartyiková tento týždeň zverejnila na Facebooku príspevok s prosbou o pomoc doplnený práve o snímku plačúcich manželov. Doplnila to komentárom "Najsmutnejšie fotka, akú som kedy zhotovila" a vysvetlením, ako sa jej prarodičia dostali do súčasnej situácie.

Snahou Kanaďanky, ktorá z problémov viní zbytočné prieťahy v zdravotnom systéme, je dať prarodičia čo najskôr zase dohromady. Cíti totiž, že sa im kráti čas. Volfrám trpí demenciou a hrozí, že svoju milovanú manželku jedného dňa nespozná.

SURREY/CBC/Novinky.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.