Britský policajt chcel vyzliecť na pláži ženu v burkinách. Nečakal takúto reakciu

social.jpg

Ženy sa zastalo niekoľko ďalších ľudí na pláži.

Téma plaviek burkini pre moslimky je stále aktuálna. Ženy v takomto type plaviek dostali zákaz vstupu do bazénov v niekoľkých plavárňach v Nemecku, Rakúsku či Švajčiarsku. Vo Francúzsku sa niektorí starostovia rozhodli zakázať im vstup na pláž. Tento odev zakázali vo viac ako 20 mestách na juhovýchodnom pobreží. Pred pár dňami pobúril prípad moslimky, ktorej policajti prikázali vyzliecť sa. Zákazy však museli starostovia zrušiť na základe rozhodnutia súdu.

Vo Veľkej Británii zákaz obliekania si burkín na pláži neplatí. Zatiaľ čo vo Francúzsku obyvatelia reagovali na takto oblečené ženy na pláži negatívne, sociálny experiment z britskej pláže ukázal opačný výsledok.

Herečka Amina Maz zahrala moslimku v burkini plavkách a herec, ktorý si hovorí Light, zase policajta. Na pláži v Southend-on-Sea zahrali scénku a boli zvedaví, ako okolosediaci a okoloidúci ľudia zareagujú.

Policajt podíde k žene a požiada ju, aby vstala. Potom jej hovorí: "Nie je povolené, aby ste mali na pláži oblečené toto." Žena mu odpovie: "Nebudem si nič vyzliekať. Môžem si nosiť, čo chcem. Ako sa líšim od ľudí, ktorí majú na sebe, čo chcú? Toto je rasové utláčanie. Nemôžete mi povedať takéto veci."

Policajt siahne žene na hlavu a chce ju vyzliecť. Ona sa bráni slovami: "Prepáčte, ale nedotýkajte sa ma."

V tom sa ženy zastanú okooidúce, ktoré netušia, že ide o sociálny experiment a pred sebou majú hercov. "Nemôžete sa takto správať. Toto nie je oblečenie, ktoré nosia teroristi. Je zrejmé, že je moslimka. Nediskriminujte ju pre jej náboženstvo."

https://www.youtube.com/watch?v=pH6rYwAgABYVEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Islam

Dôležité udalosti