Má 12 a chváli sa, aké zvieratá už zastrelila. Ľudia sú z nej znechutení

Má 12 a chváli sa, aké zvieratá už zastrelila. Ľudia sú z nej znechutení
Zdroj: Facebook/ aryanna gourdin

Napriek tomu vyhlasuje, že zvieratá miluje a na niektorých fotkách objíma mačku.

Len 12-ročná Aryanna Gourdin má skutočne netradičnú záľubu na dievča v takom mladom veku. Kým jej rovesníčky sa zaujímajú o chlapčenské kapely alebo sa ešte len hrajú s bábikami Barbie, Aryanna loví zver. Na sociálnej sieti sa pravidelne chváli úlovkami. Naposledy to bola žirafa a na jednej z fotografii dokonca drží jej srdce. Teraz by sa chcela zamerať na mačkovité šelmy. Píše The Sun.

Napriek tomu vyhlasuje, že zvieratá miluje a na niektorých fotkách objíma mačku. Ľudia sú z nej znechutení a niektorí sa jej dokonca vyhrážajú smrťou. Aryanna ale tvrdí, že v lovení bude pokračovať. "Som lovkyňa a bez ohľadu na to, čo ľudia hovoria, nikto a nič ma nezastaví," povedala tínedžerka.

Zdroj: Facebook/ aryanna gourdin

"Je to niečo, čo si vážim a čo si užívam. Chcem, aby ľudia videli, čo som zažila. Chcem sa o svoje lovecké zážitky podeliť s ostatnou mládežou. Je to jednoducho úžasné. Mám rada zvieratá, ale tiež ich rada lovím. Nikdy sa lovu nevzdám," povedala Aryanna.

To, že zastrelila žirafu, odôvodnila takto: "Bola stará a zvyšku stáda hrozilo nebezpečenstvo, že ich napadne. Takto sa uvoľnia zdroje pre ďalšie zvieratá a zaistí sa, že druh prežije." Dodala, že mäso zo zvierat, ktoré zabije, by rada poskytla detským domovo a chudobným ľuďom v okolitých dedinách v Južnej Afrike.

Zdroj: Facebook/ aryanna gourdin

"Keď necháme deti, aby sa podieľali na love pre zábavu namiesto toho, aby sme ich učili rešpektovať všetky tvory, budú brať lov ako zábavu a zvieratá budú pre nich cennejšie mŕtve ako živé," povedala Masha Kalinina, špecialistka na medzinárodnú obchodnú politiku.

"Loviť zvieratá ako trofeje je kruté a nejako to nepomáha podpore zachovania druhu v Afrike. Je to krátkodobý finančný zisk a dlhodobé straty, a to nielen pre živočíšnu ríšu," dodáva Kalinina.

Zdroj: Facebook/ aryanna gourdin

Do kritiky 12-ročnej Aryanny z amerického Utahu sa zapojili dokonca aj iní poľovníci. "Som znechutená. Prečo? Byť hrdý na svoj úlovok je jedna vec, ale fotiť si to a vystatovať to a ešte sa chváliť, že je to šport. Nevidím dôvod na to, aby zabila žirafu. Je rozdiel zabiť jeleňa, aby ste uživili rodinu, mali z neho kožušinu či parohy, ale zabiť žirafu, aby ste pochválili jej srdcom? To nie je správne," povedala lovkyňa Erica Hamon.


JUŽNÁ AFRIKA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Poľovačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.