Mladý školák ukradol autobus a vozil cestujúcich. Tí si nič nevšimli

Ako skutočný profesionál.
Zdroj: ENEX

Dokonca zastavil na zastávke a nechal do vnútra nastúpiť troch pasažierov.

Iba 11-ročný Maxim z Ingolstadtu sa rozhodol, že si dopraje vyhliadkovú jazdu cez bavorskú metropolu. Chlapec sa vždy túžil stať šoférom autobusu a náhoda ho doviedla k tomu, že sa konečne mohol na autobuse povoziť.

Cestou po ulici si všimol, že vedľa zaparkovaného autobusu mestskej dopravy, ktorý bol mimo službu, ležia kľúče. Zjavne vypadli vodičovi po skončení jazdy. Zodvihol ich a podarilo sa mu zaparkovaný autobus odomknúť. Povedala bavorská polícia.


Chlapec si sadol za volant a podľa výpovedí svedkov, prešiel štyri kilometre. Dokonca zastavil na zastávke a nechal do vnútra nastúpiť troch pasažierov, tí si nič nevšimli. Keď si však uvedomili, že autobus sa pohybuje nejako divne a zbadali za volantom malého chlapca, okamžite zavolali políciu.

Policajti mladého piráta zastavili a vrátili ho jeho mame. Našťastie sa nikomu nič nestalo, ťarbavá jazda si však vyžiadala škody na autobuse a servis bude stáť 1000 eur. Chlapec sa teraz učí na autobuse jazdiť a prihlásili ho do autoškoly, svoje vedomosti si vylepšuje i na počítačovej simulácii, ktorú dostal ako súčasť kurzu.

INGOLSTAT/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Autobus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.