Pozrite si zábery z tradičnej rajčinovej bitky La Tomatina

Tradičný festival Tomatina.
Zdroj: TASR/AP

Mesto Buňol už tradične ožili festivalom Tomatina.

Každoročný festival rajčinovej bitky La Tomatina, ktorého účastníci sa v uliciach vzájomne obhadzujú zrelými paradajkami, sa v stredu konal v španielskom meste Buňol.

Tisíce ľudí vrátane mnohých zahraničných turistov premenili počas hodinovej obhadzovačky tony týchto plodov na súvislú kašu pretekajúcu historickým jadrom mesta. Niektorí používajú na ochranu očí plavecké okuliare.

Pripravili 160 ton paradajok

Organizátori pripravili 160 ton "červenej munície", ktorú na miesto dopravilo šesť nákladných automobilov. Bitka sa skončila na poludnie, následne ulice vyčistili prúdom vody z hadíc. Účastníci môžu použiť verejné sprchy.

Domáci obyvatelia a majitelia obchodov sa na bujarý festival v úzkych uliciach vždy pripravujú zakrytím okien a balkónov igelitom. Podľa odhadov sa na tohtoročnej slávnosti zúčastnilo 20.000 ľudí. Účasť na festivale je spoplatnená.

Tradícia populárnej La Tomatiny sa datuje od konca druhej svetovej vojny. Od roku 2013 je kapacita účastníkov regulovaná miestnymi úradmi so zámerom zabezpečiť udržateľnosť podujatia a zvýšiť bezpečnosť ľudí.

Pozrite si reportáž TV Markíza.


BUŇOL/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Španielsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.