Českí skauti dobyli videom šantenia v blate celý svet. Pripomenie vám krásne detstvo

Českí skauti z Domažlic sa zabávajú v blate.
Českí skauti z Domažlic sa zabávajú v blate.

Videlo ho už takmer milión ľudí a ohlasy sú fantastické. Mnohým sa vynárajú krásne spomienky na detstvo.

Čo väčšina detí urobí, keď sa vonku spustí poriadny lejak? Nič. Maximálne sa postavia nachvíľu od počítača, pozrú von z okna a pokračujú vo svojej monitorovej zábavke. Teraz možno trochu zveličujeme, ale určite nie sme ďaleko od pravdy.

Ako sa však dá aj zo zdanlivo nepekného počasia spraviť super zábavu vonku, pripomenuli svetu českí skauti z tábora Pod ovčím vrchom. A tým celým svetom tentoraz nezveličujeme. Video domažlického oddielu Ještěrky má taký úspech, že na fanúšikovskej stránke celosvetovej skautskej organizácie sa stalo najúspešnejším v histórii. Videlo ho už takmer milión ľudí a ohlasy sú fantastické.

Všetko pritom vzniklo úplne spontánne. Zvečniť úžasnú atmosféru na video sa podarilo jednej z účastníčok tábora Natálii Böhmovej, píše portál iDnes.cz.

„Ohlasy sú skvelé. Žiadny rodičia si zatiaľ nesťažovali, aj keď na stránke Junáka sa objavilo zopár komentárov, že sme nezodpovední, ale drvivej väčšine sa to páči," teší sa autorka.

Priblížila tiež, ako to celé vzniklo. Počuli, že sa blíži búrka, a tak chceli upratať hru, ktorú mali pripravenú v lese. Keď sa vrátili, už pršalo. Keďže bolo horúco, Natália sa rozhodla nachvíľu na daždi schladiť. Postupne sa k nej pripojili aj ďalší a keďže za krátku dobu spadlo veľa vody, chlapci sa rozhodli vyskúšať skĺznuť sa po tráve.

Vtedy si Natália uvedomila, že má vodotesný mobil v taške, a tak sa rozhodla ho vyskúšať. Keď sa vrátila domov, video postrihala vo voľne stiahnuteľnom programe a zavesila na Facebook.

„Keď malo po týždni asi 500 videní, mala som veľkú radosť. Napísali nám z Junáka (česká skautská organizácia - pozn. red.), že by si ho chceli na ich facebookovú stránku. To som mala radosť druhýkrát. No a po tretí raz, keď malo video za pár dní okolo stotisíc zhliadnutí a super ohlasy," teší sa Natália.

Netrvalo dlho a video si všimla aj celosvetová skautská organizácia World Organization of the Scout Movement - WOSM. Taktiež ho zavesila na svoju stránku. „Prišlo mi šialené, že naše video, ktoré vzniklo spontánne a nemalo iný účel, než zanechať spomienku na náš zážitok a v podstate bolo len pre nás, získalo takú popularitu," cituje iDnes Natáli Böhmovú.

Že by mohlo mať skautské video taký úspech nechápala ani vedúca tábora Veronika Pavlíková. Aj ju ohlasy potešili.

Natália teraz dostáva gratulácie od skautov z celého sveta a prichádza jej jedna žiadosť o priateľstvo za druhou. „Dokonca mi písal jeden Kanaďan, aby mi poďakoval, že sme to video zdieľali. Vhnalo mu slzy do očí, lebo sa mu vďaka nemu vynorili krásne spomienky. Toto ma obzvlášť potešilo," uzatvára Natália.


DOMAŽLICE/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Skaut

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.