Psia láska nekladie podmienky. Pes týždeň čakal pred nemocnicou na chorú majiteľku

Takto na ňu čakala.
Zdroj: YouTube

Bolo jasné, že 22-ročná Sandra musí podstúpiť akútnu operáciu.

Sadni! Zostaň! Oddaný pes sedel šesť dní pri dverách nemocnice, potom, čo jej majiteľku previezli na urgentnú operáciu. Španielka Iniesta Sandra z Barcelony bola dovezená do nemocnice s ťažkými bolesťami brucha. Tie začali, keď sa so svojim otcom Andreasom (Nejde o slávneho futbalistu) a fenkou Mayov z plemena Akita inu, vracali z dovolenky.

Bolo jasné, že 22-ročná Sandra musí podstúpiť akútnu operáciu slepého čreva. Otec ju rýchlo zaviezol do nemocnice v meste Elda, ležiacom v provincii Alicante. Tam musela pacientka stráviť až týždeň, kým sa úplne nezotavila. Jej fenka Maya, napriek všetkým pokusom, odmietla svoju majiteľku opustiť a napriek snahe otca o jej odtiahnutie - zostala takmer týždeň ležať pred vchodom do nemocnice.

Fenka Maya sa rýchlo stala hviezdou, pretože o jej lojalite personál nemocnice, ktorý ju kŕmil a informoval médiá.

Sandra povedala: „Robí iba to, čo v Barcelone. Kdekoľvek sa pohnem, ona ide so mnou alebo ma čaká pri dverách".

Jej otec dodal: „Je to plnohodnotný člen rodiny. Myslím si, že presne vedela, čo sa deje a ukázala, že vie byť trpezlivá."

Ale Maya nie je prvý pes, ktorý niečo podobné urobil. Nemecký ovčiak Tommy sa v Taliansku napríklad zúčastnil zádušnej omše za svoju majiteľku Mariu Margheritu Loch a trpezlivo na ňu do konca obradu čakal. A podobných príbehov je mnoho.

Asi najslávnejší je prípad psa menom Greyfriarského Bobbyho, ktorý patril nočnému strážnikovi Johnovi Grayovi. Ten zomrel v roku 1858 v Edinburgu na tuberkulózu. Pochovali ho bez pomníka, no jeho psí priateľ sa s tým nezmieril a nechcel opustiť svojho pána. Jeho hrob našiel a celých 14 rokov pri ňom sedel, odchádzal sa iba nažrať. Jeho príbeh inšpiroval aj rozprávku od Walta Disneyho. Psovi dokonca postavili sochu.

ELDA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti