Majitelia psov podvádzajú najmenej. Milovníci mačiek zase najviac

Ilustračné foto.
Zdroj: Pressmaster/shutterstock

Je mnoho štúdií, ktoré dokázali, že chov psa alebo psov robí ľudí šťastnejšími a zdravšími.

Hovorí sa, že sa zmeníte na svojho psa alebo on na vás. Naši domáci miláčikovia sú často reflexiou nás samotných a nehovoríme iba o štýle účesu.

Nový prieskum dokázal, že majitelia psov sú oveľa vernejší, ako chovatelia iných druhov domácich zvierat.

IllicitEncounters.com, stránka určená pre randenie ľudí so záväzkami zistila, že len 10% so 700 členov tejto stránky, vlastne určenej na podvádzanie partnerov, chová psy, známe svojou lojalitou.

To je v silnom kontraste s majiteľmi mačiek, podiel ich majiteľov je medzi členmi 25% a v celkovom prieskume sú to ľudia s najväčším sklonom k podvádzaniu. Zas je tu súvislosť v tom, že mačky nikdy nemajú pána a odmietajú sa podriadiť.

Zdroj: shcherban/shutterstock

„Možno chytráci budú hovoriť, že neveria nikomu so zlatou rybkou. No je mnoho štúdií, ktoré dokázali, že chov psa alebo psov robí ľudí šťastnejšími a zdravšími. Teraz k nim pribudne aj vernejšími," vysvetľuje hovorca spoločnosti Chris Grant.

Možno, že to nie je prekvapujúce, no pre veľa ľudí je to pozitívne zistenie, pretože pes je jednoznačne najobľúbenejší domáci miláčik.

„Je to zvláštne, že pes je najobľúbenejšie domáce zviera a práve v komunite ľudí hľadajúcich mimomanželský a mimopartnerský sex, to vôbec neplatí. Tu jasne dominujú mačky," dodáva Chris.

Mačacia lojalita je nejasná. Často zmení majiteľa iba preto, že ten druhý jej dáva lepšiu stravu, je často lenivá a vypočítavá. Zvieraťom, ktoré je tak nejako v strede je škrečok. Tu je výsledok prieskumu, ktorý ukazuje, aká zvieratá sú u neverníkov najpopulárnejšie.

Mačka (25%)

Ryba (16%)

Iné (14%)

Škrečok (13%)

Králik (11%)

Plaz (11%)

Pes (10%)

Informáciu priniesol denník METRO.

METRO/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.