Medveď napadol nesprávneho muža. Majster karate ho v lese zdolal jedným chvatom

Medveď vs. japonský majster karate
Medveď vs. japonský majster karate Zdroj: ENEX

Pán Aoki najskôr schytal úder do tváre a medveď mu tiež pohrýzol nohu. Vtedy si učiteľ karate povedal, že buď teraz alebo nikdy.

Šesťdesiattriročný Japonec tvrdí, že holými rukami odrazil útok medveďa. Takmer dvojmetrový medveď ušatý totižto nevedel, s kým mal dočinenia. Atsushi Aoki je totiž držiteľ čierneho pásu v karate - piaty stupeň Dan.

Starší pán chytal ryby v rieke pod horou v prefektúre Gunma, keď zrazu z lesa začul čudný zvuk. Zrazu sa asi päť metrov od neho zjavila 190 centimetrov vysoká šelma. Medveď sa postavil na zadné nohy a zaútočil naňho. A zo začiatku vyhrával. Aoki schytal úder do tváre a medveď mu tiež pohrýzol nohu. Vtedy si učiteľ karate povedal, že buď teraz alebo nikdy a rozhodol sa ísť do protiútoku.

„Bolo to beznádejné. Naozaj som si myslel, že som v poriadnej šlamastike. Keby som sa mu otočil chrbtom, zabil by ma. Venujem sa ale karate už dlho, tak som veril, že ho zvládnem. Jeho útoky však boli naozaj agresívne a len ťažko som im kontroval. Našťastie sa však jeho hlava predo mnou na chvíľu zastavila, a tak som ho pichol do pravého oka. Medveď sa potom otočil, hodil sa na štyri nohy a utiekol," opisuje udalosť Aoki.

Dva prsty v oku teda stačili, aby Japonec vyviazol iba s drobnými zraneniami, ktorých doba liečenia bude asi dva až tri týždne.

Po správach o útoku agresívneho medveďa sa miestni lovci rozhodli šelmu odchytiť. Nastavili preto pasce po celom lese. Zatiaľ však bez úspechu.

„Som rád, že sa to neskončilo tragicky. Pán Aoki je úplne iný level. Keď som počul, že zastavil medveďa úderom do oka, pomyslel som si, že je frajer. Medveď nemal šancu ani tušiť, čo ho zasiahlo," povedal jeden z karate študentov na škole, kde vyučuje aj Atsushi Aoki.

Tamojšia polícia ostatných obyvateľov varuje, že ak stretnú medveďa, nech radšej nič podobné neskúšajú a radšej utečú.

GUNMA/ tvnoviny.sk, ml

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti