Veľký deň pre nadšencov Apple. Odhalili nový iPhone

iPhone 7
Zdroj: repro foto Apple live

Na Slovensku sa začne predávať 23. septembra.

Dnes je ten deň D, na ktorý čakali milióny fanúšikov Apple. Konečne ukázali nový iPhone 7 a ukončili tak nekonečné dohady a špekulácie. Portál Touchit.sk priniesol online prenos z celej ceremónie. Toto je to najlepšie, čo ste mohli vidieť a počuť.

Ceremóniu, ktorú ste mohli sledovať online kdekoľvek na svete, otvoril výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook. Na začiatku prezentácie hovoril o hudbe, hrách a aplikáciách, ktoré sú dostupné v App Store. Tých, ktorí majú radi retro hry, možno poteší informácia, že už koncom roka si budú môcť stiahnuť hru Super Mario.

Apple Watch Series 2

Potom sa prešlo na vzdelávanie a okolo 19.30 h nášho času začali predstavovať nové produkty. Najskôr uzrel svetlo sveta nový rad hodiniek Apple Watch - Apple Watch Series 2. V týchto hodinkách bude aktivovaná napríklad aj aplikácia Pokemon Go. Ďalšou vychytávkou je, že s nimi budete môcť plávať. Oproti starému modelu budú okrem iného dvakrát rýchlejšie a budú mať dvojnásobný grafický výkon.

Apple Watch oznámil novú spoluprácu s jednou zo svetoznámych športových značiek. Nová generácia hodiniek stojí 369 dolárov, tak isto stojí aj jej športová verzia.

Zdroj: repro foto Aple Live

Zdroj: repro foto Apple live

Nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Po predstavení hodiniek prišiel moment, na ktorý všetci čakali. Takto vyzerá nový iPhone 7.

Portál Touchit opísal, čo je na novom iPhone iné ako na starom. Tých prvkov je naozaj veľa. Tak napríklad iPhone 7 bude mať klasický fotoaparát a zároveň aj duálny fotoaparát, nové tlačidlo domov, fotoaparát s rozlíšením 12MP či prednú 7MP HD kameru. Nový iPhone bude taktiež vode odolný a prvýkrát ponúkne stereo reproduktory. Slúchadlá sa budú pripájať cez Lightning konektor a Apple odstránil 3,5 mm jack. iPhone 7 Plus sa odlišuje veľkosťou displeja a duálnym fotoaparátom.

Ak vás už teraz zaujímajú ceny, tak iPhone 7 stojí od 649 dolárov a bude dostupný v 32 , 128, 256 GB verzii. iPhone 7 Plus začína na 769 dolárov a bude mať rovnaké kapacity úložiska. Európske ceny však môžu byť iné. Na Slovensku sa začne predávať 23. septembra.

Zdroj: repro foto Apple live

Zdroj: repro foto Apple live


USA/touchit, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Apple

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.