Pokémon GO už ľudí nezaujíma

Pokémon GO hrávajú aj poslanci NR SR
Zdroj: TV Markíza

V auguste prestalo pokémonov chytať 15 miliónov ľudí, teda rovná tretina všetkých hráčov.

Mal to byť fenomén, ktorý zmení svet hier. Po dvoch mesiacoch sa však hra Pokemon Go ocitla v slepej uličke a hráči ju postupne opúšťajú. Nevedia nájsť nových pokémonov, majú prisilných súperov, alebo ich to jednoducho prestalo baviť.

Pred dvomi mesiacmi spôsobila hra doslova ošiaľ. Lámala rekordy v množstve stiahnutí a už po prvých dňoch ju hralo 45 miliónov ľudí. Medzi lovcov pokémonov patrí aj spevák Justin Bieber, youtuber GoGo či poslanec Martin Poliačik.

V parlamente sa hre darí

Ako sám Poliačik tvrdí, v parlamente počas rokovaní neloví, spravil to výnimočne na našu žiadosť. V takzvanom „gyme", teda v akejsi bojovej aréne, ktoré je priamo pred národnou radou, však zvádza tvrdý boj s konkurenciou.

„Momentálne patrí modrému tímu, ktorého som hrdým členom a toto je môj príspevok. Ale asistenti pána Hrnčiara sú v červenom tíme a pravidelne nám to kazia," uviedol Poliačik.

Nájsť nových pokémonov je ťažké

Kým v parlamente ešte hra ľudí baví, po celom svete zažíva veľký útlm. V auguste prestalo pokémonov chytať 15 miliónov ľudí, teda rovná tretina všetkých hráčov.

Vývojári sa však nemôžu sťažovať. Za prvé týždne, keď bol okolo hry obrovský ošiaľ, zarobili oveľa viac ako čakali. Do hry však nepribúdali nové funkcie, občas sa dokonca na pár hodín ani len nedala spustiť.

Najväčší problém však je v samotných pokémonoch. Nájsť nejakých nových, ktorých ešte hráč nemá, je nesmierne ťažké. Ani najlepšie miesto na lov pokémonov v Bratislave, na nábreží na petržalskej strane Dunaja, už nie je také plné lovcov ako nedávno. Ešte pred mesiacom by ste tu stretli množstvo dvadsiatnikov, ktorí pokémonov sledovali v televízii ešte ako rozprávku. Dnes tam však už lovili najmä deti.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nr sr

Dôležité udalosti