Zaujímavosti

Starček musel pracovať ako pouličný zmrzlinár. Zbadal ho dobrý muž a zmenil mu život

Fidenci Sanchez
Zdroj: Facebook

Založil mu zbierku, v ktorej vyzbierali hotový majetok.

Dobrodinec zohnal pre staršieho muža viac ako 100-tisíc dolárov. Joel Cervantes Macias zbadal v Chicagu 89-ročného pouličného predajcu nanukov, ako tlačí svoj vozík plný dobrôt. Majiteľovi Mexickej reštaurácie mu ho prišlo ľúto. Keď ho videl, ako v jeho veku namiesto užívania si dôchodku musí pracovať, zlomilo mu to srdce.

Fidencia Sancheza odfotil a jeho snímku zverejnil na Facebooku s popisom, ako veľmi si ho váži. Joel od staršieho muža kúpil 20 nanukov a založil mu stránku, skrz ktorej mu chcel vyzbierať peniaze, aby sa jemu, aj jeho manželke Eladio žilo ľahšie.

Fidenci tlačil svoj vozík s nanukmi niekoľko hodín denne a zarobil len okolo 50 až 60 dolárov, píše denník DailyMail. Pred dvoma mesiacmi odišiel do dôchodku, no k práci sa musel vrátiť. Jeho jediná dcéra zomrela a manželka ochorela. Bez práce nemal peniaze na lieky a účty.

Joel netušil, koľko dobrých ľudí sa nájde a vonkoncom sa mu ani nesnívalo, koľko peňazí sa im podarí vyzbierať. Do zbierky sa zapojilo viac ako 5 600 ľudí a dokopy vyzbierali viac ako 115-tisíc dolárov.

Fidenci sa o tom dozvedel v kostole. Časť peňazí daruje vnúčatám a aj kostolu. Nevie, či bude pokračovať v práci zmrzlinára. Robota na čerstvom vzduchu mu totiž robí dobre, ale asi je to nepravdepodobné.

https://www.youtube.com/watch?v=3mvg7WGSuXECHICAGO/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.