Príbeh tragickej lásky. Choroba ich čoskoro navždy rozdelí a nemôžu byť pri sebe

Katie a Dalton Prager
Zdroj: Facebook

Obaja bojujú s cystickou fibrózou. Katie už nevedia pomôcť.

Tínedžeri sa do seba zaľúbili a rozhodli sa, že budú spoločne bojovať s chorobou. Ich príbeh ale smeruje do tragického konca. Katie a Dalton Prager trpia cystickou fibrózou. Katie (26) leží v nemocnici v Kentucky. Transplantovali jej pľúca, no jej telo ich neprijalo. Lekári tvrdia, že viac pre ňu urobiť nemôžu.

Dalton (25) sa snaží pretekať s časom, aby mohol byť svojej žene nablízku. Jeho zdravotný stav sa ale tiež zhoršuje a museli ho hospitalizovať so zápalom pľúc v nemocnici v St. Louis. Za svojou Katie tak nemôže vycestovať, píše denník DailyMail.

Pár sa zoznámil cez internet v roku 2009. Katie bola v Kentucky a Dalton v Missouri. Jeden druhému sa stali oporou. Toľko si písali, až sa zamilovali. Doktori im neodporúčali, aby sa stretli. Dalton mal v tele baktérie, ktoré mohli Katie spôsobiť vážnu infekciu. Pre lásku však bola ochotná urobiť čokoľvek.

"Povedala som mu, že radšej budem šťastná, naozaj šťastná, päť rokov a umriem skôr, ako by som žila priemerne šťastná 20 rokov," povedala Katie.

Zaľúbenci sa vzali v roku 2011, keď mali obaja 20 rokov. V auguste 2014 ich spoločne hospitalizovali v nádeji, že im transplantujú pľúca. Dalton absolvoval zákrok v novembri toho istého roku, no s Katie to bolo komplikovanejšie. Poisťovňa jej nechcel transplantáciu preplatiť.

V decembri ju prepustili z nemocnice v Pittsburghu a vrátila sa do Kentucky. O tri dni neskôr ale začala mať problémy s dýchaním. O niekoľko mesiacov na to jej konečne transplantovali pľúca. Dokonca sa jej zlepšil celkový zdravotný stav. Jej pečeň a srdce boli na tom lepšie a ustúpilo aj nádorové ochorenie.

Dvojica si začala plánovať budúcnosť. Chceli najmä cestovať. Potom sa ale celý sen rozplynul. Katienine telo neprijalo nové pľúca a umiera. Dalton nemôže byť pri nej, pretože mu to neumožňuje zdravotný stav.

Jej posledné prianie je, aby strávili aspoň jeden deň a jednú noc ešte spolu.





KENTUCKY/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti