Dievčatku (4) nedávali veľkú šancu. V tele malo 13 nádorov

Dievčatku (4) nedávali veľkú šancu. V tele malo 13 nádorov
Zdroj: Profimedia.sk

Teraz o ňom hovoria ako o chodiacom zázraku.

Keď mala Pippa Cole jeden rok, lekári jej našli nádor na mozgu. To bolo v roku 2013. Dievčatko sa hneď podrobilo operácii, nádor mu vybrali. Pippa chodila celý rok na chemoterapiu a v roku 2014 jej rodičom povedali, že je v poriadku. Píše Daily Mail.

Rakovina sa však vrátila a bola ešte krutejšia. Dievčatku počas dvoch rokoch narástlo v tele šesť nádorov a ďalších šesť malo na mozgu. V roku 2015 sa na mozgu objavil prvý z nich a Pippu okamžite operovali. Ale do 48 hodín jej na tom istom mieste narástol ďalší nádor. Mesiac po tom tak absolvovala tretiu operáciu.

Zdroj: Profimedia.sk

Ale hrozný scenár sa opakoval. Do dvoch dní po operácii sa Pippe objavili tri nádory na mozgu a zoskupenie šiestich na chrbtici. Nasledovala teda rozsiahla chemoterapia. Koncom roku 2015 našli dievčatku ešte jeden nádor, omnoho väčší ako tie doterajšie.

Pippa si ľahla pod nôž štvrtýkrát a lekári začali rodičov pripravovať na to najhoršie. Diagnóza znela: terminálne štádium rakoviny a len pár dní života. V prípade ožarovanie niekoľko mesiacov.

Zdroj: Profimedia.sk

Rodičia sa rozhodli v liečbe pokračovať. "Po 20-tich rádioterapiách sme ale museli prestať, pretože po nich Pippa mala problémy s dýchaním." Svojej dcérke sa rozhodli splniť všetky sny.

V roku 2016 prišiel šok. Napriek tomu, že Pippa nepodstupovala už žiadnu liečbu, nádory sa nezväčšovali. O pol rok neskôr všetky nádory zmizli. Lekári sú presvedčení, že za to mohla posledná séria ožarovania v decembri 2015 a jej efekt sa prejavil až po niekoľkých mesiacoch. Zároveň ale o malej Pippe hovoria ako chodiacom zázraku.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Liečba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.