Zázrak! Chlapec (3) prežil tri dni v mrazoch v lese plnom vlkov a medveďov

Chlapec prežil tri dni v divokom sibírskom lese.
Zdroj: The Siberian Times

Dostal druhé meno Mauglí.

Dá sa hovoriť o zázraku! V sibírskej divočine našli malého chlapca (3), ktorý tri dni blúdil sám po lese plnom vlkov a medveďov. Do lesa sa vybral po stopách svojho šteniatka, potom sa stratil a nevedel nájsť cestu domov. Na sebe mal len košeľu a topánky a vo vrecku kúsok čokolády.

Chlapček prežil dlhé noci v tajge v oblasti Tuva v Rusku. Cez deň sú tu teploty príjemné, v noci však presahujú bod mrazu. Rodina sa obávala toho najhoršieho. Stovky záchranárov hľadali dieťa dlhé tri dni. „Chlapec spoznal hlas svojho strýka, ktorý volal jeho meno a on sa ozval naspäť," vysvetlil šťastné chvíle guvernér Tuva. „Povedal, že mal nejakú čokoládu, ktorú jedol počas prvého dňa. Potom si našiel suché miesto pod stromom a spal medzi koreňmi," dodal.

Celá dedina sa tešila a oslavovala jeho prežitie. Dostal druhé meno Mauglí. Všetci hovoria o zázraku. Zachránil sa vlastne sám, keďže na svoj vek ukázal neuveriteľnú výdrž a dokázal tak prežiť v týchto chladných lesoch. Riziká boli obrovské a nebezpečné. Chlapec mohol niekde spadnúť, čo by pre neho znamenalo takmer istú smrť. Les je totiž známy tým, že je plný vlkov a medveďov. A tí sa práve v tomto období pripravujú na zimu. Útočia na všetko, čo sa hýbe.

TUVA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.