Malý génius! Má deväť a už študuje na vysokej škole

Génius Will Mailis
Génius Will Mailis Zdroj: TV Markíza

Najviac ho fascinuje vesmír a sníva o kariére astrofyzika.

Geniálne dieťa. Má iba deväť rokov a už študuje na vysokej škole. To, že sa v chlapcovi skrýva výnimočný talent, zistili rodičia už v prvých mesiacoch jeho života.

Willa Mailisa v dave študentov spoznáte už z diaľky. Medzi ním a ostatnými vysokoškolákmi v americkom Pittsburghu je najmenej 10-ročný rozdiel. Malý génius dal o sebe vedieť už ako sedemmesačný, keď namiesto nič nehovoriaceho bľabotania vedel hovoriť už celé vety.

„Ukladal som ho večer do postele so slovami, aby si ľahol a odpočinul si. A on na to - ja nechcem," povedal otec Peter Maillis.

Otec Peter, ktorý je grécky ortodoxný kňaz, hovorí že jeho syn má špeciálne talent na čísla. V piatich rokoch Will počítal už aj po čínsky. „Keď sa konečne naučil rátať do sto, hovorím mu ok, čo ešte si sa naučil? Odpovedal, že sa naučil čínsku abecedu," dodal otec.

Pre Willa je tento rok jeho prvý na vysokej škole. Na otázku či sa medzi podstatne staršími spolužiakmi necíti zvláštne pohotovo odpovedal. „Zvyčajne sedím hneď v prvej lavici, takže sa nad tým vôbec nezamýšľam," povedal Will.

A ako vidí mladý génius svoju ďalšiu budúcnosť? Najviac ho vraj fascinuje vesmír a sníva o kariére astrofyzika. Na kameru tiež prezradil, čo si myslí o tajomnom svete mimo našej planéty.

„Štatisticky je nemožné, aby existoval nejaký život mimo našej Zeme," uzavrel malý génius.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Génius

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.