Rarity v ríši zvierat: Keď Slovensko neverilo vlastným očiam

Bezuché zajace
Bezuché zajace Zdroj: TV Markíza

Naposledy sa neďaleko Bardejova narodili kravy trojičky.

Ďalšia zvieracia rarita na Slovensku! Na farme neďaleko Bardejova sa narodili kravy trojičky, majitelia ostali poriadne prekvapení. Predsa len, takýto zjav sa len tak často nevidí. Pôrod životaschopných trojčiat teliatok evidujú na Slovensku vraj iba raz za tri až päť rokov.

Prehľad výnimočných zvieracích úkazov

Štvorrohá koza (augusta 2016)

Na prvý pohľad obyčajná ovca, no keď začnete počítať rohy, akosi to nesedí s tým, čo sme sa učili v škole. Tieto ovce majú štyri rohy. Sú vraj temperamentnejšie ako naše a tým, že majú štyri rohy, používali ich na obranu, namiesto ovčiarskeho psa. Bača v Zázrivej dokonca skúšal štvorrohého barana skrížiť s našou slovenskou ovcou a vzniklo z toho 5-rohé čudo.

Zdroj: TV Markíza

Teliatko s tromi ušami (január 2014)

Takéto zvláštne teliatko sa narodilo pri Topoľčanoch. Tretie uchu mu narástlo v strede hlavy. Majitelia ho aj tematicky pomenovali - Uško.

Dvojhlavá korytnačka (marec 2011)

V Žiline predstavili v marci 2011 dvojhlavú päťnohú korytnačku ostrohatú. Jej zvláštnosťou je, že piata končatina vyrastá medzi hlavami a robí z nej svetový unikát. Jej majiteľ Roman Grešák jej dal meno Magdaléna.

Zdroj: TASR

Biely sumec (január 2010)

Zoologická záhrada v Bojniciach sa v roku 2010 pýšila bielym sumcom. Nešlo však o albína, ryba obelela sama od seba. Odborník vtedy povedal, že sumec sa zrejme oškieral o akvárium a tak si zodral šupiny. Vylúčil, že by mal v ZOO taký stres, že by až od neho zbledol.

Zdroj: TASR

Bezuché zajace (december 2009)

V okolí Trnavy to bola veľká rarita, keď majiteľ ukázal svoje zajace. Všetko mali v poriadku, len uši im chýbali. Podľa gazdu ešte nič také v živote nevidel.


Päťnohý pes (júl 2007)

V roku 2007 sa ním pochválila rodina Tokárovcov zo Strážskeho. Podľa nich mu jeho hendikep nerobil žiadne problémy a dokonca splodil aj sedem šteniatok.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.