Neveste zachránil jej najkrajší deň v živote sýrsky utečenec

Utečenec zo Sýrie pomohol neveste.
Zdroj: Facebook/Lindsay Coulter Photography

Krátko pred svadobným obradom sa neveste stalo niečo, na čo nebol nikto pripravený.

Krušné chvíle zažila nevesta len niekoľko hodín pred svadobným obradom. Keď jej družička pomáhala do šiat, zlomil sa jej v rukách zips. Mala však obrovské šťastie. Fotografka navrhla, aby začali hľadať pomoc. Vedela, že v nedeľu v kanadskom meste Guelph asi krajčíra nezoženú.

U susedov preto začali zháňať kliešte, aby neveste nepokazili jeden z jej najkrajších dní v živote. "Pribehla veľmi pekne oblečená žena v šatách družičky, na ulici hľadala pomoc," spomína sused David Hobson.

Keď mu vysvetlila, čo sa stalo, už tušil, ako vyrieši jej problém. Hostil totiž rodinu sýrskych utečencov. Vedel, že otec Ibrahim Halil Dudu pracoval 28 rokov v Allepe ako krajčír. Utečenec síce nevedel po anglicky, ale pomocou prekladača na internete mu vysvetlil, čo sa stalo.

Po niekoľkých minútach vytiahol muž nástroje na šitie a neveste bez váhania šaty opravil. „Doslova na nej ušil svadobné šaty," povedala svadobná fotografka Lindsay Coulter, ktorá to všetko zdokumentovala. „Všetci boli tak nadšení, ďakovali miliónkrát," dodala. A šťastný bol aj muž, ktorý mladomanželom pomohol.

Fotografie krajčíra záchrancu zverejnila na Facebooku. Napísala, že nikdy nič podobné nevidela. "Fotím asi 50 svadieb ročne, každá svadba má svoj vlastný, jedinečný príbeh, ale táto bude mať vždy špeciálne miesto v mojej pamäti, pretože je to o veľkorysosti a láskavosti človeka, ktorý sám prešiel ťažkosťami," napísala Lindsay. "Je to úžasné, boli sme v tom všetci spoločne," dodal fotografka.

Príbeh je o to silnejší, že aj samotní novomanželia, nevesta Jo Du a jej nový manžel Earl, sú obaja prisťahovalci. "Som veľmi hrdá na to, že žijem V Kanade. V krajine, ktorá otvorila svoje dvere utečencom nespočetnekrát. Som v úžase z rodín, ktorí privítali cudzincov do svojich domovov a životov, a ja som inšpirovaná pružnosťou sýrskeho ľudu. Sme naozaj požehnaní," napísala svoje vyznanie fotografka Lindsay Coulter.


GUELPH/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme šaty

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.