Malý pretekár! Bruno má štyri roky a už jazdí na aute

Bruno Gryc
Bruno Gryc Zdroj: TV Markíza

Bruno ako tri a polročný začal jazdiť na motokárach. A postupne vraj vylepšuje svoje zručnosti.

Malé dieťa za volantom! Po ceste uháňalo rýchlosťou 60 kilometrov za hodinu. Na všetko sa prizeral otec, ktorý sedel na mieste spolujazdca.

Žiaden škandál, len vášeň malého Bruna. Kým jeho rovesníci sa hrávajú s hračkami, on si užíva zábavku dospelých mužov. Má to mať po kom, keďže jeho otec je pretekár.

„Nenútil som ho do toho. Len mu otváram dvere a ukazujem napríklad jazdu na bicykli, aute, či skateboarde. Nakoniec sa on sám musí rozhodnúť pre to, z čoho bude mať najväčšiu radosť," povedal poľský pretekár Tomasz Gryc.

Bruno ako tri a polročný začal jazdiť na motokárach. A postupne vraj vylepšuje svoje zručnosti. „Najskôr sa musím pripútať, stlačiť spojku, zaradiť jednotku, potom pomaly púšťam spojku a pridávam plyn," povedal Bruno Gryc.

„Samozrejme, že auto je na neho prispôsobené. Všetko- sedačka, volant, pedále. Ja sedím vedľa neho a mám tiež pedále, v prípade, že by bolo treba zareagovať a napríklad rýchlo zabrzdiť auto," vysvetlil Tomasz Gryc.

„Maximálna rýchlosť, ktorou Bruno jazdil bola 60 kilometrov za hodinu. Zvyčajne však ide rýchlosťou 30 až 40 kilometrov za hodinu. Aj to je podľa mňa dosť rýchlo," uzavrel otec malého pretekára.VARŠAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pretekár

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.