Odvážne rozhodnutie 103-ročnej babičky

Ruline Steininger, ktorá vo veku 103 rokov podporuje Hillary Clintonovú.
Zdroj: TASR/AP

Nechce odísť na pravdu Božiu, kým sa Hillary Clintonová nestane prezidentkou.

Kandidátka na prezidentku Spojených štátov má veľa zarytých prívržencov, jeden z nich však spomedzi nich vyniká. Reč je o 103-ročnej panej, ktorá zažila už všeličo a chce sa ešte dožiť dňa, keď Biely dom ovládne žena.

Ruline Steininger si je svojho veku a s ním spojených rizík vedomá, a preto nič neodkladá na neskôr. Do volebnej miestnosti v štáte Iowa sa vybrala hneď, ako sa začalo predčasné hlasovanie. Bola jednou z prvých ľudí, ktorí odovzdali svoj hlas.

Volila Hillary Clintonovú a, ako povedala televízii CNN, urobila tým ďalší krok k splneniu si svojho sna - byť nažive, keď sa prezidentkou stane žena.


Ruline sa narodila v roku 1913, keď ženy nemali volebné právo. Ona po prvý raz volila v roku 1936, hlas dala vtedy Franklinovi D. Rooseveltovi. Odvtedy nevynechala ani jedny prezidentské voľby.

A hoci v týchto voľbách už odvolila, chce sa dožiť vyhlásenia výsledkov. "Mám pred sebou veľkú úlohu - musím žiť. Potom môžem aj zomrieť, ale musím žiť pokým nebude zvolená," povedala Ruline novinárom.

Bývalá učiteľka sa vždy zaujímala o politiku a teraz je nadšená z toho, že krajina má šancu zvoliť si prvú prezidentku. Ruline Hillary Clintonovej napísala, že v prvom storočí svojho života zažila neuveriteľné veci: „Pandémiu, dve celosvetové krízy, vynájdenie liečby detskej obrny, prvého katolíckeho prezidenta, človeka na Mesiaci, vykynoženie kiahní, útok na americkej pôde a černošského prezidenta. Vo svojom druhom storočí sa teším na to, že uvidím ženu - prezidentku."

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hillary Clinton

Dôležité udalosti