Zaujímavosti

Záhadné ochorenie. Žena sa scvrkla až do veľkosti batoľata

Indka trpí záhadným ochorením.
Zdroj: Profimedia.sk

Indka nemôže hýbať poriadne končatinami ani hlavou a je tak absolútne odkázaná na svoju rodinu.

Shanti Deviová (60) z Indie sa kvôli svojmu bizarnému zdravotnému stavu postupne scvrkávala až dospela do veľkosti malého dieťaťa a neschopnosti sa postarať sama o seba. Shanti nemôže hýbať poriadne končatinami ani hlavou a je tak absolútne odkázaná na svoju rodinu.

Zdroj: Profimedia.sk

Jej zdravotný stav sa začal radikálne meniť po pôrode tretieho dieťaťa. Postupne bola slabšia a jej kosti začali tuhnúť. „Je to bolestivé, žijem takto už 25 rokov. Nemôžem sama nič robiť. Chýba mi, že nemôžem sedieť, ani chodiť. Nemôžem sa stretávať s kamarátmi ani polievať kvety," opisuje Indka svoj ťažký život. Rodine tvrdila, že sa s ňou niečo deje, ale nikto jej neveril. „Až po niekoľkých mesiacoch som si všimol zmeny na jej tele, my sme jej neverili, kým sme si neuvedomili, že sa naozaj zmenšuje," povedal manžel Gangacharan Kushwaha.

Zdroj: Profimedia.sk

Žena nakoniec zostala pripútaná na lôžku. „Sťažovala sa na silné bolesti a nakoniec stratila fyzickú silu," dodal 62-ročný farmár. Rodina vyhľadala pomoc lekárov, ale žiadny im nepomohol. Nikto netuší, o aké záhadné ochorenie ide. Miestny lekár sa ale domnieva, že by mohlo ísť o nedokonalú tvorbu kostí, chorobu tiež známu ako osteogenesis imperfecta.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti