Muž sa natočil na video bezprostredne po tom, ako ho medveď takmer oskalpoval

Zostane mu strašná jazva.
Zdroj: ALASKALIFE/FACEBOOK

Príbeh ako z filmu Zmŕtvychvstanie, kde DiCapria škaredo dohrýzol medveď. Na rozdiel od fikcie, toto je realita.

Todd Orr (50) z Bozemanu v Montane zverejnil na internete video, kde ukazuje, ako ho dohrýzol medveď grizly. Video sa rozhodol uverejniť preto, aby ľudia nepodceňovali divočinu a dávali si pozor.

Dramatická udalosť sa stala v sobotu skoro ráno, kedy sa Todd vybral v známom teréne na prechádzku. Aby o ňom medvede vedeli, kričal v pravidelných intervaloch. No miesto toho, aby zmizli, pár metrov od neho sa objavila matka s mláďatami.

Tá okamžite vyrazila oproti nemu, Orr jej stačil nastriekať ochranný sprej do očí, no nefungovalo to. Medvedica sa mu zahryzla do ľavej paže a hrýzla ho do ramien a chrbta. Labami mu spôsobila hlboké rany a zohavila mu hlavu.

„Stihol som si iba chytiť krk rukami, aby ma nezabila. Sila každého zahryznutia sa rovnala úderu veľkým kladivom, ktoré má zuby. Bolesť ma úplne ochromila a iba som lapal po dychu. Vedel som však, že kričať nemôžem. Nachvíľu prestala a potom ma hrýzla opäť, zdalo sa to ako večnosť, keď vtom náhle odišla," opísal na internete svoj zážitok.


Celý doráňaný sa postavil a snažil sa vrátiť do svojho auta, ktoré bolo vzdialené asi päť kilometrov. V tom sa medvedica objavila opäť. Napriek tomu, že mal pri sebe aj pištoľ, nemohol ju použiť. Medvedica mu ju odtrhla aj s puzdrom. Preto sa rozhodol hrať mŕtveho.

Medvedica sa na neho postavila a pritlačila mu brucho a hlavu o zem. Stratégia hry na mŕtveho sa však oplatila, medveď ho nechal tak a odišiel. Todd sa pomaly doplazil k autu a okamžite zavolal pohotovosť a oznámil im, aby ho čakali v 25 kilometrov vzdialenej nemocnici. Volal aj svojej priateľke, aby mu priniesla náhradné oblečenie, pretože bol celý zakrvavený.

Pred nemocnicou ho čakal lekár, sestrička a policajt. Todd ich požiadal, aby mu uvoľnili pás, pretože jeho ľavá ruka už bola nepoužiteľná. Policajta udivilo, že sa ešte dokázal pripútať.

Röntgen ukázal, že okrem mnohých tržných rán, má v ruke zabodnutý aj fragment odlomenej kosti. Trvalo až osem hodín, kým ho celého pozošívali. Najhoršiu ranu však má nad pravým uchom, medveď ho svojimi pazúrmi takmer oskalpoval a do smrti mu tam zostane škaredá, trinásťcentimetrová jazva.

„Dúfam, že nebudem tak skoro plešatý, aby to nebolo vidno. Dnes to nebol môj najlepší deň, no som na žive a môžem sa s vami o to podeliť," dodal Orr na sociálnej sieti.

Napriek hlbokým ranám a brutálne vyzerajúcim jazvám je Todd relatívne v poriadku. Informáciu priniesol cbsnews.

CBSNEWS/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.