Dôchodca sa pokúsil otráviť vlastnú ženu. Nechcel sa o ňu starať

Ilustračné foto.
Zdroj: sfam_photo_shutterstock

Toxikologické testy potvrdili, že žena má v tele potencionálne smrteľnú dávku lieku Warfarín.

Už bol jednoducho unavený zo starostlivosti o odkázanú manželku, a preto jej skoro rok dával do jedla lieky na riedenie krvi, ktoré ju mali zabiť. Vaughan Mayes (71) z mesta Sproatley v Anglicku sa takto pokúsil zbaviť svojej ženy Jennifer (70).

Krutú pravdu o manželovom zámere potvrdili doktori po tom, čo mala Jennifer opakované bolesti žalúdka a horúčku.

Toxikologické testy ukázali, že žena má v tele potencionálne smrteľnú dávku lieku Warfarín.

Mayers bol obvinený z pokusu o vraždu a podávania jedu, všetky obvinenia samozrejme poprel a svoju zodpovednosť odmietol.

Svoj postoj však zmenil, keď sa postavil pred kráľovský súd v meste Hull. Dokonca pripustil, že sa ženu skutočne snažil otráviť. Rozsudok nebol vynesený a sudca prípad odročil. Mayersovi bol zakázaný kontakt s jeho manželkou.

Zdroj: Twitter

Obhajca pána Mayersa povedal, že jeho klient žije pod dozorom úradov a pre ďalšie pokračovanie procesu sa musí podrobiť vyšetreniam, najmä v súvislosti s tým, či nie je psychiatrický pacient.

Sudca Jeremy Richardson povedal, že dovtedy sú všetky rozsudky otvorené, iba ak sa potvrdí, že ide o duševne chorého človeka.

„Je to veľmi závažný prípad a rozsudok padne v novembri, dovtedy sú všetky možnosti otvorené, aj cesta do väzenia," dodal sudca.

Mayers na otázky médií po súde odmietol odpovedať, vraj je to obmedzovanie jeho súkromia. Informácie priniesol Daily Mail.

DAILY MAIL/HULL

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.