Milujete krevety? Ukážeme vám video, po ktorom budete váhať, či si ich ešte niekedy kúpite

Do kreviet vstrekujú želé, aby boli väčšie a vyzerali čertsvo.
Zdroj: YouTube, Monica Geller

Na internet unikli zábery z továrne vo Vietname.

Zbožňujete tigrie krevety? Ak si ich ešte niekedy chcete kúpiť, tak by ste tento článok radšej nemali čítať. Ukážeme vám totiž nechutné video, ako ich v jednej továrni vo Vietname upravujú tak, aby vyzerali na pultoch predajní honosne a čerstvo.

https://www.youtube.com/watch?v=xKAKFxJnP00


Video, ktoré sa objavilo na Daily Mail a koluje aj na YouTube, ukazuje, ako pracovníci do kreviet vstrekujú želé, aby zväčšili ich objem. Do hlavy, chvosta, ale aj do tela im injekčnou striekačkou vstrekujú látku známu ako karboxymetylcelulóza alebo CMC. Látka, ktorá nie je považovaná za škodlivú, sa rozpúšťa vo vode a slúži ako zahusťovadlo. Často sa používa aj pri iných potravinách, ktoré treba zamraziť. Mnohí však označujú vietnamských robotníkov za nečestných, keď ich takto umelo a neprirodzene zväčšujú.

Zákazníci sa búria. Nepáči sa im to, že vlastne vôbec netušia, čo kupujú. Vietnam je najväčším dovozcom najmä čiernych kreviet v Austrálii. Prevážajú ich zmrazené a surové a predávajú sa vo veľkých supermarketoch.

Organizácia Greenpeace ešte vlani vydala novú správu s názvom "riskantné krevety". Varujú pred umelo zväčšovanými krevetami a zákazníkom pomáhajú nájsť krevety predávané bez otroctva, ničenia oceánov či toxických chemikálií.

VIETNAM/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vietnam

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.